REZERVACE

Kalendář akcí Moravský kras, Blansko a okolí

Protože chceme hostům našeho hotelu i návštěvníkům restaurace Skalní mlýn a kolemjdoucím turistům poskytnout vždy něco navíc, připravujeme pro Vás seznam kulturních a společenských akcí, které se konají v blízkém i širším okolí Skalního mlýna. Jste-li ze vzdálenějšího kraje, můžete si třeba návštěvu u nás s předstihem naplánovat a spojit ji s nějakou další akcí. Návštěvníci hotelu pak mají usnadněnou orientaci a svou rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend si mohou zpestřit dalšími aktivitami.

Aktuální kulturní a sportovní události v Blansku, Moravském krasu a okolí

27. května: od 10 hod.
Trialpark, Sportovní ostrov L. Daňka, Blansko: sport
Mistrovství ČR YOUTH GAMES v cyklotrialu + Český pohár v cyklotrialu
Prestižní závod, na kterém uvidíte, co všechno se dá dělat na kolech. Svoje výkony předvedou přední špičkoví jezdci, včetně úřadujícího mistra světa v biketrialu, blanenského Václava Koláře. Svoje umění také ukáže mládež. Některým je teprve pět roků! Více zde.
27. května, 7:00
Zámecký park Blansko: jarmark
Dětský den
Můžeme se těšit na večerní vystoupení Yvetty Blanarovičové a Josefa Vojtka. V programu : The Best of Musicals - Rock - Pop – Opera. Více zde.
3. června
Jeskyně Výpustek
Pohádková jeskyně – Žlutá Karkulka
Zúčastněte se netradičních prohlídek jeskyně, tentokrát na téma Žlutá Karkulka. Více zde.
4. června, 19:00
Dělnický dům Blansko: travesti show
Screamers – travesti show
Dvouhodinový pořad nabitý humorem, nadsázkou, tancem, parodiemi zpěvaček, zpěváků a herců a hereček. Přesunuté představení z ledna. Vstupenky z ledna zůstávají v platnosti. Předprodej v Informační kanceláři Blanka, tel. 516 410 470.
8 – 9. června
Kino Blansko
Zlaté slunce 2017
Celostátní dětská filmová soutěž. Mladí tvůrci se utkají o nejlepší snímek. V průběhu dne snímky běží v blanenském kině, vstup zdarma. Více zde.
9. června
Vybrané kostely na Blanensku i v celé republice
Noc kostelů
Otevřené kostely v odpoledních a večerních hodinách, možnost prohlídky, informace o historii kostela i kulturní program. Více zde.
9. – 11. června
Vavřinec-Veselice
Svatoantonínská pouť
V pátek posezení s reprodukovanou hudbou, sport. areál v Malé Veselici, v sobotu 4. ročník běžeckých závodů LESEMPOLEM, start hl. závodu v 11 hod., pouťová taneční zábava se skupinou TRIO KENT, začátek v 21 hod. V neděli pouťové atrakce, udírna, reprodukovaná hudba
9. – 11. června
Autokemp Olšovec, Jedovnice
Armykemp Jedovnice
Sraz historické vojenské techniky, ukázka dobových automobilů, zbraní, ošacení a dalších věcí. Nebude chybět ani spanilá jízda po okolí.
9.-10. června
ASK Blansko: charitativní běh
You Dream We Run
Plníme sny hendikepovaným lidem. Začátek čtyřiadvacetihodinového běhu je v 16.00. Více zde.
14. – 18. června
jeskyně Punkevní, Kateřinská, Výpustek a Sloupsko-Šošůvské: koncerty
Čarovné tóny Macochy 2017
Cyklus koncertů v Moravském krasu. Více zde.
16. – 18. června
Náměstí Republiky Blansko
Sraz škodovek
Škoda sraz Moravský kras je mezinárodní automobilový sraz, který je součástí tzv. Moravsko – Slovenského poháru, a to v rámci jednoho kola. V sobotním programu nebudou chybět například jízdy zručnosti na parkovištích či spanilá jízda po Blansku a okolí. Více zde.
17. – 18. června
Vilémovice
Oslavy výročí obce Vilémovice
Obec Vilémovice slaví tento rok 750 let od své první písemné zmínky. K této příležitosti je chystán bohatý kulturní a zábavný program v sobotu a v neděli 17. a 18.6.2017. Začátek bude hned dopoledne, kdy na návsi proběhne sraz modelářů, hlavní program potom bude zahájen ve 14.00 hodin na návsi u Obecního domu. Více zde.
24. června
Veselice: jarmark
Medobraní v Muzeu včelařství
Vytáčení medu ze včelích pláství, medové občerstvení a doprovodný program. Více zde.
24. června, 12.00 – 23.59
Zámecký park Blansko: hudební festival
Morava Park Fest
Návštěvníci se mohou těšit na kapely Atmo music, Čechomor, Buty, následně trochu netradičně punkovou kultovní formaci Visací Zámek, jenž kontrastně vystřídá Monkey Business a celý den zakončí svým vystoupením Xindl X. Festivalem bude provázet moderátor, herec a bavič Jakub Kohák. Více info zde.
28. června 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku – Žalman a spol.
Koncert v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se odehraje na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v Katolickém domě Blansko. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
30. června - 2. července 2017
Jedovnice
Jedovnické hody
 
5. července 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku – Greenhorns
Koncert country kapely Greenhorns v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v Katolickém domě Blansko. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
6. července 2017: 14.00
Letovice
Prohlídky historické lékárny v Letovicích
Prohlídky historické lékárny v klášteře Milosrdných bratří Letovice Prohlídka začíná ve 14.00 hod. před vchodem do budovy Nemocnici milosrdných bratří Letovice. V případě nepříznivého počasí sraz uvnitř budovy před vrátnicí. Rezervace a podrobnější informace na tel. 516 476 790 nebo 739 396 538.
6. července - 9. července 2017
Boskovice
Festival Boskovice 2017
25. ročník kulturního festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice. Organizátoři festivalu se od prvního ročníku snaží zaměřit pozornost širší veřejnosti na unikátní urbanistickou památku, židovskou čtvrť. Festivalové návštěvníky tak během čtyř dnů v Boskovicích čekají nejen koncerty různých hudebních žánrů, divadelní představení pro děti i dospělé, filmové projekce, výstavy a autorská čtení, ale také například komentované prohlídky boskovického ghetta. Více zde.
12. července 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Stráníci
Koncert folkové kapely Stráníci v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
19. července 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Jarda Svoboda
Koncert folkového zpěváka Jardy Svobody v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
21. července - 23. července 2017
Voděrady
5. motosraz KilianGang Voděrady
Pestrý program s kapelami ŠKWOR, INEKAFE, RYBIČKY 48, TURBO a další. Více zde.
22. července - 23. července 2017
Rybník Olšovec, Jedovnice
Dračí lodě v Jedovnicích
Tradiční závody na dračích lodích. Divácky zajímavá akce.
26. července 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Kozí čtvrť
Koncert rockové kapely Kozí čtvrť v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
28. července
Muzeum Blanenska
Noc na zámku
Odpolední a večerní program pro děti v Muzeu Blanenska s možností přespání. Tematické hry a zábava, večerní prohlídka zámeckých komnat. Více zde.
29. července 2017, 9:00
Zámecký park Blansko: vaření guláše
Gulášobraní
Soutěž ve vaření kotlíkového guláše. Více zde.
2. srpna 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Jananas
Koncert kapely Jananas (hardcore folk) v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
4. – 6. srpna 2017
Letní kino Boskovice
Filmový festival pod širým nebem
Jediný dvoudenní filmový festival v České republice pořádaný pod širým nebem se konal dříve v Turnově a nyní se přesouvá do Boskovic. Diváci budou moci během dvou nocí zhlédnout šest filmů.
9. srpna 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Sekvoj
Koncert trampské kapely Sekvoj v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
11. – 13. srpna 2017
Vavřinec
Svatovavřinecká pouť
Pouťové atrakce, taneční zábavy…
12. srpna 2017
Arboretum Křtiny
Letní den v Arboretu Křtiny
 
16. srpna 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Ivoš Cicvárek & Lada Šimíčková
Koncert v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
19. srpna 2017
Křtiny
Křtinské hody
 
19. srpna 2017
Dům přírody Moravského krasu, Skalní mlýn
Regionální jarmark v Domě přírody
Regionální jarmark a oslava 2. narozenin Domu přírody Moravského krasu. Na jarmarku v areálu Domu přírody na Skalním mlýně budete moci poznat, ochutnat a zakoupit výrobky místních šikovných lidí. Možnost některá řemesla vyzkoušet na vlastní kůži. Součástí jarmarku bude doprovodný kulturní program. Více zde.
23. srpna 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Půljablkoň
Koncert kapely Půljablkoň (acousticfolk) v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
26. srpna, od 12.30
Náměstí Republiky Blansko: sport
Půlmaraton Moravským krasem
Půlmaraton Moravským krasem je sportovní a kulturní akce pro celou rodinu - v rámci programu si může zaběhat a bavit se opravdu každý. Více zde.
26. srpna 2017: 20.00
U Kateřinské jeskyně
Pozorování nočních motýlů u Kateřinské jeskyně
Netradiční možnost potkat se s nočními motýly v Suchém žlebu. Exkurzi povede Jan Dvořák a Jan Hrnčíř.
26. srpna 20.00
Letní kino Boskovice
Vojtěch Dyk a B-Side Band Tour 2017
Na koncertech zazní z velké většiny nový repertoár, a to jak autorské skladby, tak největší světové hity v novém aranžmá pro B-SIDE BAND. „Je to naše v pořadí již šesté turné. Těším se na nové songy, nové kostýmy i stage design. Pro mě osobně je to i taková malá oslava desátých narozenin B- SIDE BANDu, které v této sezoně slavíme,“ říká bandleader Josef Buchta.
30. srpna 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Mošny
Koncert folkové kapely Mošny v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
11. listopadu
Skalní mlýn: svatomartinské slavnosti
Svatomartinský košt
Degustace vína, gastronomické i kulturní zážitky. Více zde.