REZERVACE

Kalendář akcí Moravský kras, Blansko a okolí

Protože chceme hostům našeho hotelu i návštěvníkům restaurace Skalní mlýn a kolemjdoucím turistům poskytnout vždy něco navíc, připravujeme pro Vás seznam kulturních a společenských akcí, které se konají v blízkém i širším okolí Skalního mlýna. Jste-li ze vzdálenějšího kraje, můžete si třeba návštěvu u nás s předstihem naplánovat a spojit ji s nějakou další akcí. Návštěvníci hotelu pak mají usnadněnou orientaci a svou rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend si mohou zpestřit dalšími aktivitami.

Aktuální kulturní a sportovní události v Blansku, Moravském krasu a okolí

2. prosince 2017
Muzeum Blanenska
Advent na zámku
Muzeum nabízí během adventu bohatý kulturní program pro děti i dospělé. Přijďte se na chvíli zastavit v předvánočním shonu a načerpat slavnostní atmosféru. Program: 10:00-12:00 – Animovaný vánoční příběh (animační workshop, kde s pomocí fotoaparátu vytvoříme krátký animovaný film), 14:00 h – Hanácké betlémek (Divadlo Plyšového Medvídka). Vstupné 40 Kč.
2. prosince 2017, 15 – 17 hod.
nám. Republiky, Blansko
První adventní sobota v Blansku
Předvánoční muzicírování se Soukromou ZUŠ Blansko. Občerstvení zajištěno.
3. prosince 2017, 14 hod.
Galerie města Blanska
Adventní neděle – Barborková
Setkání, procházka městem, krajinou, sadem, rozprava, pára od úst, sběr přírodnín, Barborky, rukavice, současnost v tradici, prosincové kytice, nad horkým čajem, provede nás krajinou Lucie Králíková.
3. prosince 2017, 17 hod.
Katolický dům, Blansko
Adventní koncert – Křesomysl
Skupina hrající "progressive folk" vznikla z folk-rockové formace Ryby, která působila na brněnské scéně na začátku 90. let. Jan Jonáš Zaplatil (zpěv, kytara), Tomáš Dvořáček (kytara, violoncello), Ondřej Kapral (baskytara), Ladislav Šiška (bicí, perkuse, zvonkohra) a Veronika Zaplatilová (zpěv).
8. prosince 2017, 17:30 hod.
dřevěný kostelík, Blansko
Adventní koncert
Pěvecký sbor Perličky
9. prosince 2017
Muzeum Blanenska
Advent na zámku
Muzeum Blanenska zve děti a jejich rodiče na adventní dílny a divadelní představení pro děti. Program: 10:00-12:00 – Výroba odlévaných svíček, 14:00 – O čertovi (Divadlo Prkno). Vstupné: 40 Kč.
9. prosince 2017, 15 – 17 hod.
nám. Republiky, Blansko
Druhá adventní sobota v Blansku
Od 15:00 hod. hraje kapela Kapela FiHa, která vznikla kolem roku 2004, ale skutečná kariéra se začíná počítat od vydání první desky „We Are Angry! SO What?!“. Účastník soutěže Československo má talent. Kapela je koncertě velmi činná a vyznačuje se pozitivním a energickým přístupem na pódiích. Fanouškovskou základnu si buduje napříč generacemi a dokáže zaujmout na široké škále působišť(od malých klubů přes sokolovny, náměstí, ale i arény. Občerstvení zajištěno.
9.prosince 2017, 16 hod.
Punkevní jeskyně
Benefiční koncert v Punkevních jeskyních
Program: Martin Krajíček a skupina Mariachi Espuelas, Setkání se Šnekem Krasíkem, Prohlídka jeskyní a projížďka na lodičkách, Odjezd vláčkem ze Skalního Mlýna zdarma od 15.30 hodin.Výše příspěvku: 150 Kč, děti do 10 let zdarma, když přinesou šnečí ulitu. Svou návštěvou podpoříte osamělé maminky s dětmi. Kapacita míst je v Punkevních jeskyních omezena. Místa je nutné rezervovat na tel. čísle 516 417 351 nebo e-mailové adrese okno@blansko.charita.cz.
9. prosince 2017, 19 hod.
kostel sv. Martina Blansko
Adventní noccturno Komorního orchestru města Blanska
Dirigent Zdeněk Nádeníček představuje Blansku anglický roh. Nenechte si ujít tradiční koncert v kouzelné atmosféře při svíčkách.
10. prosince 2017, 17:30 hod.
dřevěný kostelík, Blansko
Adventní koncert Baczband