REZERVACE

Kalendář akcí Moravský kras, Blansko a okolí

Protože chceme hostům našeho hotelu i návštěvníkům restaurace Skalní mlýn a kolemjdoucím turistům poskytnout vždy něco navíc, připravujeme pro Vás seznam kulturních a společenských akcí, které se konají v blízkém i širším okolí Skalního mlýna. Jste-li ze vzdálenějšího kraje, můžete si třeba návštěvu u nás s předstihem naplánovat a spojit ji s nějakou další akcí. Návštěvníci hotelu pak mají usnadněnou orientaci a svou rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend si mohou zpestřit dalšími aktivitami.

Aktuální kulturní a sportovní události v Blansku, Moravském krasu a okolí

9. srpna 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Sekvoj
Koncert trampské kapely Sekvoj v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
11. – 13. srpna 2017
Vavřinec
Svatovavřinecká pouť
Pouťové atrakce, taneční zábavy…
12. srpna 2017
Arboretum Křtiny
Letní den v Arboretu Křtiny
 
13. srpna 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Mládežnický dechový soubor ZUŠ Letovice. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
16. srpna 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Ivoš Cicvárek & Lada Šimíčková
Koncert v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
19. srpna 2017
Křtiny
Křtinské hody
 
19. srpna 2017
Dům přírody Moravského krasu, Skalní mlýn
Regionální jarmark v Domě přírody
Regionální jarmark a oslava 2. narozenin Domu přírody Moravského krasu. Na jarmarku v areálu Domu přírody na Skalním mlýně budete moci poznat, ochutnat a zakoupit výrobky místních šikovných lidí. Možnost některá řemesla vyzkoušet na vlastní kůži. Součástí jarmarku bude doprovodný kulturní program. Více zde.
20. srpna 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Ať dál píseň má zní vám pro radost. Johana Skálová, Zdeněk Krupica a studenti brněnské konzervatoře, Pepíno Kolář a Pavel Svoboda. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
23. srpna 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Půljablkoň
Koncert kapely Půljablkoň (acousticfolk) v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
24. srpna 2017, 12.00 – 18.00 hod.
Dopravní hřiště Blansko
Den otevřených dveří
Pro děti od 6 let, které přijedou na vlastním vozidle (kolo, odrážedlo, koloběžka…) bude připraven pestrý program. Děti si budou moci vyzkoušet: teoretické znalosti z pravidel, silničního provozu, jízdu podle pravidel silničního provozu, jízdu zručnosti, nacvičit si základy první pomoci pod dohledem členů ČČK Blansko. Helma povinná!
26. srpna, od 12.30
Náměstí Republiky Blansko: sport
Půlmaraton Moravským krasem
Půlmaraton Moravským krasem je sportovní a kulturní akce pro celou rodinu - v rámci programu si může zaběhat a bavit se opravdu každý. Více zde.
26. srpna 2017: 20.00
U Kateřinské jeskyně
Pozorování nočních motýlů u Kateřinské jeskyně
Netradiční možnost potkat se s nočními motýly v Suchém žlebu. Exkurzi povede Jan Dvořák a Jan Hrnčíř.
26. srpna 20.00
Letní kino Boskovice
Vojtěch Dyk a B-Side Band Tour 2017
Na koncertech zazní z velké většiny nový repertoár, a to jak autorské skladby, tak největší světové hity v novém aranžmá pro B-SIDE BAND. „Je to naše v pořadí již šesté turné. Těším se na nové songy, nové kostýmy i stage design. Pro mě osobně je to i taková malá oslava desátých narozenin B- SIDE BANDu, které v této sezoně slavíme,“ říká bandleader Josef Buchta.
27. srpna 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Dechová hudba Kunštát. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
30. srpna 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Mošny
Koncert folkové kapely Mošny v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
2. září 2017
Areál Nemocnice Blansko
Den pro děti v Nemocnici Blansko
Celodenní program pro rodiny s dětmi, spousta her, soutěží, kulturní vystoupení, ukázka zásahu ZZS a mnoho dalších atrakcí.
3. září 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Aritmic Band ZUŠ Kuřim. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
9. září 2017, 9.00 – 17.00
Ulice Poříčí, od ASK Blansko
Blanenská desítka
Sportovní akce pro celou rodinu. Vypsáno několik kategorií pro malé i velké, běh, in-line a koloběžky. Hlavní závod – běh na 10 km. Více zde.
11. listopadu
Skalní mlýn: svatomartinské slavnosti
Svatomartinský košt
Degustace vína, gastronomické i kulturní zážitky. Více zde.