REZERVACE

Kalendář akcí Moravský kras, Blansko a okolí

Protože chceme hostům našeho hotelu i návštěvníkům restaurace Skalní mlýn a kolemjdoucím turistům poskytnout vždy něco navíc, připravujeme pro Vás seznam kulturních a společenských akcí, které se konají v blízkém i širším okolí Skalního mlýna. Jste-li ze vzdálenějšího kraje, můžete si třeba návštěvu u nás s předstihem naplánovat a spojit ji s nějakou další akcí. Návštěvníci hotelu pak mají usnadněnou orientaci a svou rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend si mohou zpestřit dalšími aktivitami.

Aktuální kulturní a sportovní události v Blansku, Moravském krasu a okolí

24. června
Veselice: jarmark
Medobraní v Muzeu včelařství
Vytáčení medu ze včelích pláství, medové občerstvení a doprovodný program. Více zde.
24. června, 12.00 – 23.59
Zámecký park Blansko: hudební festival
Morava Park Fest
Návštěvníci se mohou těšit na kapely Atmo music, Čechomor, Buty, následně trochu netradičně punkovou kultovní formaci Visací Zámek, jenž kontrastně vystřídá Monkey Business a celý den zakončí svým vystoupením Xindl X. Festivalem bude provázet moderátor, herec a bavič Jakub Kohák. Více info zde.
25. června 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Dechový soubor ZUŠ Jedovnice. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
27. června 2017 – 30. června 2017
Státní okresní archiv Blansko
Typáře, razítka a jejich otisky ve sbírkách Státního okresního archivu Blansko
Den otevřených dveří při příležitosti Mezinárodního dne archivů. Výstava obecních a cechovních typářů a pečetí, ale také razítek a jejich otisků vybraných institucí a soukromníků blanenského okresu. Návštěvníci získají základní povědomí o historickém vývoji a jednotlivých typech těchto ověřovacích prostředků, které musely být nedílnou součástí každého dokumentu s právní průkazností. Na výstavě budou k vidění mj. pečetě a razítka obce Jedovnice od r. 1579, kdy jí císař Rudolf II. přiznal obecní znak a udělil právo pečetit zeleným voskem. Po zhlédnutí vystavených exemplářů máme pro zájemce připraven praktický koutek, v němž si každý může vyzkoušet pečetění. 27.–29. června od 9:00 do 17:00 hod. 30. června od 9:00 do 12:00 hod.
28. června 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku – Žalman a spol.
Koncert v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se odehraje na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v Katolickém domě Blansko. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
30. června - 2. července 2017
Jedovnice
Jedovnické hody
 
2. července 2017, 10.00
Blansko, park Svatopluka Čecha
100. výročí bitvy u Zborova
Vzpomínková slavnost u pomníku československého legionáře v parku u vlakové zastávky Blansko-město.
2. července 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Dechová hudba Blansko. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
5. července
Blansko-Lažánky, hřiště
Cyrilometodějská pouť
 
5. července 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku – Greenhorns
Koncert country kapely Greenhorns v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v Katolickém domě Blansko. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
6. července 2017: 14.00
Letovice
Prohlídky historické lékárny v Letovicích
Prohlídky historické lékárny v klášteře Milosrdných bratří Letovice Prohlídka začíná ve 14.00 hod. před vchodem do budovy Nemocnici milosrdných bratří Letovice. V případě nepříznivého počasí sraz uvnitř budovy před vrátnicí. Rezervace a podrobnější informace na tel. 516 476 790 nebo 739 396 538.
6. července - 9. července 2017
Boskovice
Festival Boskovice 2017
25. ročník kulturního festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice. Organizátoři festivalu se od prvního ročníku snaží zaměřit pozornost širší veřejnosti na unikátní urbanistickou památku, židovskou čtvrť. Festivalové návštěvníky tak během čtyř dnů v Boskovicích čekají nejen koncerty různých hudebních žánrů, divadelní představení pro děti i dospělé, filmové projekce, výstavy a autorská čtení, ale také například komentované prohlídky boskovického ghetta. Více zde.
9. července 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Dechová hudba Lipovanka. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
12. července 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Stráníci
Koncert folkové kapely Stráníci v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
13. července 2017, 12.00 – 18.00 hod.
Dopravní hřiště Blansko
Den otevřených dveří
Pro děti od 6 let, které přijedou na vlastním vozidle (kolo, odrážedlo, koloběžka…) bude připraven pestrý program. Děti si budou moci vyzkoušet: teoretické znalosti z pravidel, silničního provozu, jízdu podle pravidel silničního provozu, jízdu zručnosti, nacvičit si základy první pomoci pod dohledem členů ČČK Blansko. Helma povinná!
16. července 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Dechová hudba Boskověnka. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
17. července 2017 – 21. července 2017
Muzeum Blanenska
Příměstský tábor – Týden plný objevů
Příměstský zážitkový program pro děti s tematikou archeologických výzkumů a objevování Moravského krasu. V ceně táboru jsou dva výlety, vstupné do bazénu, strava a výtvarný materiál. Pro děti od 6 do 12 let. Více zde.
18. – 23. července 2017
Hlavní vlakové nádraží Blansko
Expozice Legiovlaku
Replika historického Legiovlaku bude stát v Blansku na hlavním nádraží. Vlak křižuje od května 2015 celou Českou republiku a jeho cesta skončí až v roce 2020. Ve vagonech bude výstava panelů a trojrozměrných předmětů, které přibližují život a boj čs. legionářů na Transsibiřské magistrále. Ke zhlédnutí budou originální součásti výstroje a výzbroje i předměty legionářské každodennosti. Vybrané exponáty je možné si osahat, včetně některých z vystavených zbraní. Odborný výklad poskytnou průvodci v replikách legionářských stejnokrojů, kteří provádí jednotlivými vagony a odpoví na případné dotazy. Na místě je rovněž možné pořídit si kromě pamětních předmětů i odborné a populárně naučné publikace s legionářskou tématikou. Více zde.
19. července 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Jarda Svoboda
Koncert folkového zpěváka Jardy Svobody v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
21. července - 23. července 2017
Voděrady
5. motosraz KilianGang Voděrady
Pestrý program s kapelami ŠKWOR, INEKAFE, RYBIČKY 48, TURBO a další. Více zde.
22. července - 23. července 2017
Rybník Olšovec, Jedovnice
Dračí lodě v Jedovnicích
Tradiční závody na dračích lodích. Divácky zajímavá akce.
23. července 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Holóbkova mozeka z Protivanova. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
26. července 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Kozí čtvrť
Koncert rockové kapely Kozí čtvrť v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
28. července
Muzeum Blanenska
Noc na zámku
Odpolední a večerní program pro děti v Muzeu Blanenska s možností přespání. Tematické hry a zábava, večerní prohlídka zámeckých komnat. Více zde.
29. července 2017, 9:00
Zámecký park Blansko: vaření guláše
Gulášobraní
Soutěž ve vaření kotlíkového guláše. Více zde.
30. července 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Dechová hudba Olšověnka. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
2. srpna 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Jananas
Koncert kapely Jananas (hardcore folk) v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
4. – 6. srpna 2017
Letní kino Boskovice
Filmový festival pod širým nebem
Jediný dvoudenní filmový festival v České republice pořádaný pod širým nebem se konal dříve v Turnově a nyní se přesouvá do Boskovic. Diváci budou moci během dvou nocí zhlédnout šest filmů.
6. srpna 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Dechová hudba Lysice. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
9. srpna 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Sekvoj
Koncert trampské kapely Sekvoj v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
11. – 13. srpna 2017
Vavřinec
Svatovavřinecká pouť
Pouťové atrakce, taneční zábavy…
12. srpna 2017
Arboretum Křtiny
Letní den v Arboretu Křtiny
 
13. srpna 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Mládežnický dechový soubor ZUŠ Letovice. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
16. srpna 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Ivoš Cicvárek & Lada Šimíčková
Koncert v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
19. srpna 2017
Křtiny
Křtinské hody
 
19. srpna 2017
Dům přírody Moravského krasu, Skalní mlýn
Regionální jarmark v Domě přírody
Regionální jarmark a oslava 2. narozenin Domu přírody Moravského krasu. Na jarmarku v areálu Domu přírody na Skalním mlýně budete moci poznat, ochutnat a zakoupit výrobky místních šikovných lidí. Možnost některá řemesla vyzkoušet na vlastní kůži. Součástí jarmarku bude doprovodný kulturní program. Více zde.
20. srpna 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Ať dál píseň má zní vám pro radost. Johana Skálová, Zdeněk Krupica a studenti brněnské konzervatoře, Pepíno Kolář a Pavel Svoboda. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
23. srpna 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Půljablkoň
Koncert kapely Půljablkoň (acousticfolk) v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
24. srpna 2017, 12.00 – 18.00 hod.
Dopravní hřiště Blansko
Den otevřených dveří
Pro děti od 6 let, které přijedou na vlastním vozidle (kolo, odrážedlo, koloběžka…) bude připraven pestrý program. Děti si budou moci vyzkoušet: teoretické znalosti z pravidel, silničního provozu, jízdu podle pravidel silničního provozu, jízdu zručnosti, nacvičit si základy první pomoci pod dohledem členů ČČK Blansko. Helma povinná!
26. srpna, od 12.30
Náměstí Republiky Blansko: sport
Půlmaraton Moravským krasem
Půlmaraton Moravským krasem je sportovní a kulturní akce pro celou rodinu - v rámci programu si může zaběhat a bavit se opravdu každý. Více zde.
26. srpna 2017: 20.00
U Kateřinské jeskyně
Pozorování nočních motýlů u Kateřinské jeskyně
Netradiční možnost potkat se s nočními motýly v Suchém žlebu. Exkurzi povede Jan Dvořák a Jan Hrnčíř.
26. srpna 20.00
Letní kino Boskovice
Vojtěch Dyk a B-Side Band Tour 2017
Na koncertech zazní z velké většiny nový repertoár, a to jak autorské skladby, tak největší světové hity v novém aranžmá pro B-SIDE BAND. „Je to naše v pořadí již šesté turné. Těším se na nové songy, nové kostýmy i stage design. Pro mě osobně je to i taková malá oslava desátých narozenin B- SIDE BANDu, které v této sezoně slavíme,“ říká bandleader Josef Buchta.
27. srpna 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Dechová hudba Kunštát. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
30. srpna 2017: 19.00
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku: Mošny
Koncert folkové kapely Mošny v rámci tradičního festivalu Muzika pro Karolínku se uskuteční na nádvoří blanenského zámku, v případě nepříznivého počasí v audiovizuálním sále Muzea Blanenska. Lístky v prodeji na místě před začátkem koncertu. Nechte prosím své mazlíčky doma. Do prostoru zámku (nádvoří a audiovizuální sál) je zákaz vstupu psů. Více zde.
2. září 2017
Areál Nemocnice Blansko
Den pro děti v Nemocnici Blansko
Celodenní program pro rodiny s dětmi, spousta her, soutěží, kulturní vystoupení, ukázka zásahu ZZS a mnoho dalších atrakcí.
3. září 2017, 10.00 – 11.00
Náměstí Svobody, Blansko
Promenádní koncert
Aritmic Band ZUŠ Kuřim. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
9. září 2017, 9.00 – 17.00
Ulice Poříčí, od ASK Blansko
Blanenská desítka
Sportovní akce pro celou rodinu. Vypsáno několik kategorií pro malé i velké, běh, in-line a koloběžky. Hlavní závod – běh na 10 km. Více zde.
11. listopadu
Skalní mlýn: svatomartinské slavnosti
Svatomartinský košt
Degustace vína, gastronomické i kulturní zážitky. Více zde.