REZERVACE

Kalendář akcí Moravský kras, Blansko a okolí

Protože chceme hostům našeho hotelu i návštěvníkům restaurace Skalní mlýn a kolemjdoucím turistům poskytnout vždy něco navíc, připravujeme pro Vás seznam kulturních a společenských akcí, které se konají v blízkém i širším okolí Skalního mlýna. Jste-li ze vzdálenějšího kraje, můžete si třeba návštěvu u nás s předstihem naplánovat a spojit ji s nějakou další akcí. Návštěvníci hotelu pak mají usnadněnou orientaci a svou rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend si mohou zpestřit dalšími aktivitami.

Aktuální kulturní a sportovní události v Blansku, Moravském krasu a okolí

12. dubna 2019, 16.00 hod.
Baseballové hřiště, Mlýnská 22, Blansko
Army Day
Ukázka bojové techniky AČR: statická ukázka transportéru Pandur II, obrněného vozidla Dingo II, protiletadlového raketového kompletu RBS-70 a ukázka potapěčské výstroje. V 18:45 hodin seskok parašutistů (Parahospody). Začátek utkání v 19:00 hod hodin (Olympia Blansko vs. Draci Brno).
12. dubna 2019, 19.30 hod.
Dělnický dům Blansko
Alkehol, Morčata na útěku, Sagittari
Do Blanska zavítá se svojí Tour k nové desce Sudová přitažlivost kapela Alkehol. Jako hosté přijedou Morčata na útěku a Sagittari. Cena vstupenky v předprodeji: 300 Kč, na místě: 350 Kč
13. dubna 2019
Rekreační oblast Palava, Blansko
MTB Palava Blansko / Závody horských kol
Závod horských kol pro všechny věkové kategorie od odrážedel po veterány. Propozice závodu najdete na www.lerak.cz.
13. dubna 2019, 10.00 hod.
Městská knihovna Blansko
Dětské knižní promítání – Slon a mravenec
Vyprávění Daisy Mrázkové o tom, jak veverka, slon a mravenec žili společně v jeskyni. Měli se rádi i přesto, že byl každý jiný, a proto také každý po něčem jiném toužil. Nakonec se ale ona rozdílnost ukázala jako velmi prospěšná.
13. dubna 2019, 13 – 17 hod.
Divišova 45, Blansko
Zahájení provozu na 1. blanenské zahradní železnici (podle počasí)
14. dubna 2019, 14.00 hod.
U závory na paloučku, Blansko-Klepačov
Den Země: tradiční úklid Klepačova
Při Dni Země proběhne tradiční úklid Klepačova. Sraz dobrovolníků je tentokráte u závory na paloučku. Společně uklidíme Klepačov. Po akci si odpočineme a opečeme špekáček za hasičskou zbrojnicí. Srdečně zvou členové SDH Klepačov a OA Klepačov.
14. dubna 2019, 18.00 hod.
Obřadní síň Blansko
Velikonoční koncert
Zpěv: Hana Korčáková, Kytara: Roman Smělík. Zazní nejen skladby pro sólovou kytaru, ale i francouzské chansony, známé evergreeny a písně J.Ježka. Vstupné: 100/130 Kč. Vstupenky lze zakoupit v Galerii Jonáš a v Obchůdku pro děti, Bezrčuova 1.
15. – 18. dubna 2019
Galerie města Blanska
Velikonoční dílna
Tradiční velikonoční dílna bude tentokrát zaměřená na ruční výrobu pletených vrkočů. Děti si budou moct projít různými stanovišti a pomocí různých uměleckých technik vyzdobit svůj vlastní vrkoč i obalový materiál, a posunout tuto staročeskou tradici více k současnosti.
16. dubna 2019
Čajovna a Klub Ulita, Blansko
Výtvarná dílna: Plstěné Velikonoce
Chcete si vyzkoušet zdobení velikonočních vajíček trochu netradičně? Přijďte si vyrobit veselé velikonoční dekorace pomocí plsti. Vyfouknuté vajíčka si vemte prosím s sebou. Výtvarnou dílnu povede Lenka Gottwaldová.
17. dubna 2019, 9 – 17 hod.
Muzeum Blanenska
Velikonoční prohlídky zámku
Letošní Velikonoční prohlídky zámku s ukázkou tradičních řemesel proběhnou 17. dubna. Tento den můžete zámek navštívit zdarma v době od 9:00 do 17:00 hodin. K vidění bude opět celá řada kraslic, pomlázek, a mnoho dalšího.
17. dubna 2019, 17.00 hod.
Městská knihovna Blansko
Gorilí chování v ZOO Praha – přednáška
Chcete nahlédnout do tajů gorilího života? Zajímá vás, kolik toho máme s gorilami společného? Chcete se dozvědět i to, co v knížkách nenajdete? Etologii pražské gorilí rodiny vám osvětlí v besedě pro děti i dospělé zoolog Jan Bedřich. Vstupné dobrovolné.
18. dubna 2019, 10.30 hod.
Městská knihovna Blansko
Velikonoční knižní promítání
Tereza Říčanová – Velikonoční knížka: Začalo jaro a brzy budou Velikonoce. Kniha o velikonočních rodinných událostech, slavení křesťanských svátků i lidových venkovských zvyků, o lásce, zrození a smrti.
18. dubna 2019, 13 – 17 hod.
Městská knihovna Blansko
Kreativní výtvarná dílna
Velikonoční skořápkování: Pod vedením výtvarnice Evy Klíčové budeme pracovat se skořápkami, kterým znovu vdechneme život a proměníme je v malé umělecké dílo. Určeno pro děti i dospělé.
18. dubna 2019, 16.00 hod.
Park po hotelu Dukla, Blansko
Koncert skupiny BAND BELLIVERS
Koncert na velikonoční čtvrtek.
19. – 20. dubna 2019
Blansko
Velikonoční klapání
Velký pátek 19. 4. od 16:00 h: Od kostela vyjdou směrem ke hřbitovu starší skauti obou blanenských středisek. Tentokrát jen s klapačkami budou oznamovat všem lidem: „Umřel Kristus Pán!“ Bílá sobota 20. 4. od 07:30 h: Na Bílou sobotu vyjde průvod klapačů a řehtačů od kostela přesně v 7:30 hod. Toto klapání má na starosti 9. skautský oddíl Cesta s blanenskými ministranty. Zveme všechny chlapy, mladé i staré.
19. – 22. dubna 2019
Nový hrad
Velikonoční jarmark na Novém hradě
Hrad bude otevřen v době od 10 do 17 hodin. Těšit se můžete na otevřený šenk s pivem, limonádou a teplou či studenou výbornou medovinkou. Nádvoří bude obsazeno mnoha stánkaři s originálním zbožím. Upozornění pro všechny majitele pejsků: Vstup psů je na hrad v době jarmarku povolen pouze na vodítku (případně v tašce), s košíkem a očkovacím průkazem.
23. dubna 2019, 17.00 hod.
Galerie města Blanska
Zotavení z duševní nemoci je možné
Přednáška se zaměří na podporu zotavení u lidí se závažnou duševní nemocí, jako je schizofrenie, afektivní poruchy. Zotavení je proces člověka s duševní nemocí, který se učí žít s omezeními, které mu nemoc přináší. Součástí přednášky je prezentace práce peer konzultanta – člověka se zkušeností duševní nemoci, který je součástí týmu.
23. dubna 2019, 19.00 hod.
Čajovna a Klub Ulita Blansko
Improshow Střídává péče
Improvizační představení, jehož základem jsou témata diváků. Nemáme žádné role ani scénáře, improvizujeme podle vás a hrajeme to, o co si řeknete. Vstupné dobrovolné. Střídavá péče vždy polovinu z výtěžku z každého představení věnuje na dobročinné účely. Tímto představením podpoříme SONS Blansko – Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých, která sdružuje těžce zrakově postižené občany a jejich příznivce.
24. dubna 2019
Dělnický dům, Kino Blansko
Koncerty k výročí školy ZUŠ Blansko
ZUŠ Blansko u příležitosti svého založení Vás srdečně zve na Koncerty soudobých a klasických melodií 24. dubna 2019 v 17 hodin v Dělnickém domě Blansko a v 19 hodin v Kině Blansko. Vstup na obě akce zdarma, počet míst omezen. Možnost rezervace místenek, které budou k dispozici od 10. dubna v kanceláři ZUŠ Blansko.
25. dubna 2019, 18.30 hod.
Hospůdka Na Točně, Blansko-Těchov
Ing. Luděk Půlpitel, CSc. – Vodní elektrárna Těchov aneb Setkání fanoušků techniky a historie a bývalých i současných „Dimitrovců“, kolegů i kamarádů
Populárně – naučná přednáška Ing. Luďka Půlpitla, CSc. o bývalé vodní elektrárně v dolní části katastru Těchova, kde protéká Punkva. Elektrárna provozovala v letech 1930 až 1949. Na mnoha fotografiích budou ukázány dodnes patrné stopy tohoto vodního díla. Obzvláště betonové zbytky vlastní elektrárny působí v dnes zalesněné oblasti až tajemným dojmem. Dozvíte se také, proč se Jakubovo jezero na řece Punkvě jmenuje Jakubovo, kdy vzniklo a k čemu sloužilo. Po přednášce bude následovat tzv. afterparty aneb posezení s přáteli, na které jste srdečně zváni. K dopravě je možno využít autobusovou linku z Blanska – směr tam i zpět. Kulturní dům je hned u autobusové zastávky. Vstupné dobrovolné.
26. dubna 2019, 20.00 hod.
Katolický dům Blansko
Pokáč
Pokáčovo jarní turné 2019. Ocenění Zlatá deska za debutové album Vlasy, nominace na Objev roku v cenách Anděl a anketě Český Slavík, miliony zhlédnutí na youtube. Tím vším se (mimo jiné) může písničkář Pokáč pyšnit. Porost hlavy mu to však, bohužel, nevrátí. Zahraje ovšem i pár tónů z připravovaného druhého alba, což se vyplatí. Jako support vystoupí písničkář Láska, který kromě svých láskyplných melodií zaujme i svojí image hipstera v přechodu. Vstupné: 220 Kč/v předprodeji, 270 Kč/na místě.
26. dubna 2019, 9.30 hod.
Ulice Zámek Blansko, před ZUŠ
Cesta ve tmě – 16. ročník soutěže ve výkonu vodících psů
SONS ČR, z. s. vás srdečně zve na 16. ročník soutěže ve výkonu vodících psů. Soutěž proběhne 26. dubna 2019 od 9: 30 hod.
27. dubna 2019, 9.00 hod.
Zámek Blansko
Hudba nás baví
Oblíbený vzdělávací kurz hudební výchovy Hudba nás baví VI, který se uskuteční v sobotu 27. dubna 2019 od 09:00 do 17:00 hodin pod vedením zkušené lektorky České Orffovy společnosti Marie Novotné. Zajímají Vás nové metody, jak ukázat dětem cestu k hudbě? Máme pro Vás připraveny intenzivní semináře našlapané do jediného dne v inspirativním prostředí renesančního zámku v Blansku. Vyzkoušíte si na vlastní kůži atraktivní metody tzv. Schulwerku Carla Orffa a osvojíte si konkrétní způsoby práce s písněmi, pohybem, tancem a řečí, které snadno využijete ve Vaší praxi s dětmi. Přijeďte za námi v sobotu 27. dubna na zámek Blansko načerpat novou inspiraci na kurz Hudba nás baví VI aneb orffovské inspirace.
27. dubna 2019, 9.00 hod.
kostel sv. Martina, Blansko
Zahájení provozu věže kostela sv. Martina
V sobotu 27. dubna začíná po zimní pauze opět provoz kostelní věže sv. Martina. V tento den bude věž přístupná od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 h. Prohlídka věže dále zahrnuje pohled do historie kostela, výklad o věži a především o její chloubě – zvonu Poledník, který patří k vůbec nejstarším dochovaným zvonům na Moravě.
27. dubna 2019, 10.00 hod.
Moravský kras
Jednodenní lezecký kurz v Moravském krase
Přijměte prosím pozvání do vertikální světa a zkuste se na chvíli zbavit všedních starostí. Pokud Vás láká lezení po skalách a chtěli byste si vyzkoušet jaké to je nemít pevnou zem pod nohama – zkuste strávit celý den na skalách. Společnost Vám bude dělat zkušený instruktor, který se vám bude po celou dobu věnovat. V rámci naší nabídky lze začít s lezením a to s ohledem na maximální bezpečnost a radost z pohybu.
28. dubna 2019, 9.30 hod.
od hlavního vlakového nádraží Blansko
Jarní splutí Svitavy
30. dubna 2019, 15.00 hod.
Rekreační oblast Palava, Blansko
Pálení čarodějnic
Program:15:00 h Zahájení a vystoupení kapely K-Band16:00 h Čarodějnická hitparáda s princeznou Áňou a jejími hosty (dětská show plná známých písniček v podání Princezny Áni, maňásků a hostů z pohádek v podobě převleků a maskotů)17:00 h Kapela K-Band17:30 h Čarodějka Blanska – promenáda čarodějnických masek18:10 h Vyhlášení výsledků18:30 h Zapálení vatry18:35 h Hry pro děti a dospělé19:15 h Kapela Infernet21:15 h Kapela Akcent01:00 h Konec akceSoučástí programu je Čarodějnická olympiáda – na děti čekají stanoviště se zábavnými úkoly a odměnou.
Hotel Skalní mlýnv Blanskuhodnocení