REZERVACE

Kalendář akcí Moravský kras, Blansko a okolí

Protože chceme hostům našeho hotelu i návštěvníkům restaurace Skalní mlýn a kolemjdoucím turistům poskytnout vždy něco navíc, připravujeme pro Vás seznam kulturních a společenských akcí, které se konají v blízkém i širším okolí Skalního mlýna. Jste-li ze vzdálenějšího kraje, můžete si třeba návštěvu u nás s předstihem naplánovat a spojit ji s nějakou další akcí. Návštěvníci hotelu pak mají usnadněnou orientaci a svou rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend si mohou zpestřit dalšími aktivitami.

Aktuální kulturní a sportovní události v Blansku, Moravském krasu a okolí

2. února 2018, 20:00 hod.
Dělnický dům Blansko
Sousedský bál
 
6. února 2018, 16:00 hod.
Dům zahrádkářů, Křižkovského 59, Blansko
Zeleninové odrůdy a jejich pěstování
Přednáší: Ing. Martin Chytrý ze Zahradnictví Zahrada z Lipůvky. Tato firma s námi spolupracuje na Jarní výstavě a dodává nám spoustu sazenic jak zeleniny, tak i květin. Toto zahradnictví vzniklo začátkem devadesátých let a má zkušenosti s vlastní pěstební činností, údržbou a realizací zeleně. Více se o zahradnictví dočtete na jejich webových stránkách. Vstup volný.
9. února 2018, 20.00 hod.
Muzikograf Blansko (Smetanova 6)
February + tryo
February // ostravská post-indie kapela, slučující prvky post-rocku, shoegaze a post-punku, založená v roce 2015, vydala v únoru 2016 debutový singl 'Hide Me Under Autumn Leaves'. V sestavě – Vlad Uskov; vokály/kytara, Tomáš Zahrada; baskytara, Marcyn; bicí, Tomáš Klézl; vokály/kytara – ke konci roku vydali dvě samizdatová dema, 'With You' a 'Sicks'.
tryo // blanenská kapela spojující funk, pop a rock v alternativním kabátě a v tříčlenné sestavě: Šimon Podrazil; kytara/vokály; Lucie Čejková; baskytara/vokály; Hynek Čejka; bicí. V září 2016 vydala první EP "Stories".
Vstupné 100 Kč.
9. února 2018, 20.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Ples dobrovolných hasičů okrsku Blansko
Hraje MEDIUM. Točené pivo, moravská sudová vína, guláš z divočáka a řízky s bramborovým salátem. Bohatá tombola s atraktivními cenami. Mezinárodní umělci a gymnasté, fotokoutek Fernet Stocku. Ukázka historické techniky a půlnoční překvapení hasiček.
10. února 2018, 20:00 hod.
Dělnický dům Blansko
Rybářský bál
 
11. února 2018, 10:00 hod.
Kino Blansko
Michal Nesvatba: Michal je kvítko
Michal v pořadu dokáže, že bez ohledu na počasí i roční období během představení rozkvete celé jeviště. Michal mění nejen scénu, ale i sám sebe. Ožívá i ošívá se v různých rytmech plážové -palmové Samby!
11. února 2018, 14.00 hod.
Katolický dům Blansko
Dětský karneval
Soutěže, rej masek, tanec, tombola. Zveme všechny bez rozdílu věku.
Vstupné děti 10 Kč, dospělí 30 Kč.
14. února 2018, 19.00 hod.
Klub Ulita, B. Němcové 2A, Blansko
Večer s kotlíkem č. 192 – Naděje pro Zambii v Čajovna a klub Ulita
Host: Mgr. Petra Cehláriková bude povídat o běžném životě domorodců, se kterým se cestovatel, který navštíví jakoukoliv zemi na pár týdnů nemá možnost seznámit. Konkrétně zamíříme do Zambie, kde náš P. Cehláriková byla na půl roku v rámci projektu Naděje. Což je projekt, který se zabývá prevencí proti šíření HIV. Téma projektu jí umožnilo nejen zažít běžný život lidí, ale také nahlédnout pod pokličku intimnější části jiné kultury.
16. února 2018, 20:00 hod.
Dělnický dům Blansko
Zdravotnický ples
Pořádá Nemocnice Blansko. Hraje hudební skupina ARCUS. Taneční vystoupení Starlet Brno, exhibice mistra světa v biketrialu Vaška Koláře, fotokoutek, služby kosmetické poradkyně a vizážistky. Občerstvení a bohatá tombola. Vstupenky s místenkou je možno zakoupit na sekretariátě Nemocnice Blansko, Sadová 33, více informací na tel.: 516 838 101, 724 206 762 nebo e-mailu: kalova@nemobk.cz.
17. února 2018, 20.00 hod.
Katolický dům Blansko
VI. Reprezentační ples Ulity
Čeká Vás spousta zábavy, výborného jídla a pití, tance a samozřejmě naše velice hodnotná a obsáhlá hra o hoooodně zajímavé ceny. I letos hlavní cenou bude výcvik a skok padákem. Stejně jako minulý rok, tak i letos, Vám bude k poslechu i tanci hrát kapela Sprint. V programu nebude chybět ani již tradiční taneční show našich velmi šikovných a kreativních Uliťáků, a také se můžete těšit na nezapomenutelné půlnoční překvapení, které jste ještě nezažili.
17. února 2018, 20.00 hod.
Kulturní sál Klepačov
Klepatshow
Zahraje kapela Skarbone. Skarbone je legendární kapela pocházející z Belgie, která proplouvá mezi žánry a chytá tu a tam něco ze ska, cumbia, merengue, balkanu a salsy.
18. února 2018, 15.00 hod.
Sál OA Horní Lhota, Blansko
Velký dětský karneval s charitativní sbírkou
Zábava, soutěže, hry, rej masek a charitativní plyšákobraní. K tanci i poslechu hraje Rockfór. Sbírka bude věnována Matějovi Davidovi z Boskovic. Více informací na https://hornolhotskemaminky.webnode.cz.
19. února 2018, 17.30 hod.
Městská knihovna Blansko
Austrálie
Karel Kocůrek a tři další členové výpravy se vydali napříč Austrálií. Putovali tropickou, subtropickou krajinou i nehostinnou pouští. Díky terénnímu autu 4WD se dostali do těžce přístupných míst v divočině. Projížděli brody řek, prašnými, kamenitými cestami i vyschlými říčními koryty. Plavili se na kajacích, koupali se pod vodopády, v termálních pramenech i v oceánu. Fotili klokany, pštrosy, koaly, papoušky, orly, krokodýly... Pozorovali noční oblohu se souhvězdím Jižní kříž. Navštívili národní parky Kakadu, Litchfield,Nitmiluk, Kata Tjuta–Uluru, Kings Canyon...,města Darwin, Alice Springs, Adeleide, Melbourne, Sydney... Na přednášce zazní také hudební nástroj australských domorodců – didgeridoo.
20. února 2018, 18.30 hod.
Katolický dům Blansko
Jak se dělá divadlo
Muzikálové amatérské divadlo Spojené farnosti funguje už více než 25 roků a za tu dobu secvičilo velké množství vlastních autorských muzikálů a her. O tom, jak celý průběh tvorby představení probíhá, se budeme bavit se členem souboru a autorem Luďkem Strašákem.
20. února 2018, 16:00 hod.
Dům zahrádkářů, Křižkovského 59, Blansko
Řez ovocných plodin
Přednáší: Bc. Jan Tomáš ze Zahradnické fakulty Mendlovy univerzity v Brně. Vstup volný.
24. února 2018, 16:00 hod.
Dům přírody Moravského krasu
Detektivem v přírodě
Víte, proč se šnečí ulita nerozbije, když spadne z výšky? Je tropický motýl otakárek skutečně kovově modrý, anebo je to optický klam? Zajímavostmi ze světa bezobratlých živočichů nás provede Petr Jan Juračka. Petr Jan Juračka je přírodovědec, fotograf a vědecký pracovník z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se mj. věnuje profesionální fotografii mikrosvěta a vědy. Věnuje se rozličným technikám mikrofotografie, o které dokáže poutavě vyprávět. Na svém kontě má již několik krátkých přírodovědných dokumentů, z nichž hned ten první zvítězil v soutěži NF Neuron o nejlepší popularizační video, což Petra dovedlo k tomu, že má v současné době vlastní popularizační pořad "Petrova divočina" ve Víkendu na Nově. Vstupné 70 Kč. Více info zde.
24. února 2018, 20:00 hod.
Dělnický dům Blansko-Klepačov
Ples SDH Klepačov
 
26. února 2018, 16:00 hod.
Dům zahrádkářů, Křižkovského 59, Blansko
Jaro přede dveřmi
Floristika pro dospělé. Tentokrát zaměřená na výrobky z jarních větviček a jiných ozdob pro Vaše domovy.
28. února 2018, 19:00 hod.
Čajovna a klub ULITA, Boženy Němcové 2a, Blansko
Jaroslav Samson Lenk
Přesunutý koncert z 1. 12. 2017. Zakoupené předprodejové lístky zůstávají v platnosti. Lístky je taktéž možné vrátit zpět v Čajovně a klubu Ulita a peníze Vám budou navráceny. Koncert folkového písničkáře známého jak svými sólovými projekty, tak vystupováním v kapelách Hop trop, Máci a mnoho dalšího. Vstupné v předprodeji: 200,- Kč, na místě: 250,- Kč.
2. března 2018, 20:00 hod.
Dělnický dům Blansko
Ples Futurum – ZŠ Erbenova
Hraje skupina Akcent, předtančení žáků 9. ročníku, bohatá tombola.
3. března 2018, 11:00 hod.
Kino Blansko
MOVELU FESTIVAL – jednodenní cestovatelský minifestival
Vstupné v předprodeji: 320 Kč. Vstupenky zakoupíte v blanenském kině, příp. přes agenturu na www.movelu.cz.
6. března, 16:00 hod.
Dům zahrádkářů, Křižkovského 59, Blansko
Drobné a méně známé ovoce
Přednáška Ing. Dušana Nesrsty z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského z Brna. Vstup volný.
7. března 2018, 18:30 hod.
Dělnický dům Blansko
Kollárovci – Neúprosný čas
Kapela Kollárovci je seskupení pěti mladých talentovaných hudebníků z východního Slovenska. Jejich živá hudba, temperamentní zpěv a humorné slovo vytváří všude nezapomenutelnou atmosféru. Nosným pilířem jejich repertoáru je slovenská lidová píseň, která je v jejich podání příjemná i pro ty, kteří tento žánr nikdy nevyhledávali, ale hrají a zpívají i skladby z klasické nebo populární hudby. Předprodej v blanenské informační kanceláři "Blanka", Rožmitálova 6, 516 410 470, infocentrum@blansko.cz. Cena vstupenek: 370/320 Kč.
9. března 2018, 20:00 hod.
Dělnický dům Blansko
XXII. Maškarní ples Základní školy speciální Blansko
K poslechu a tanci bude hrát skupina Velvet.
Program:
Slavnostní zahájení TAP DANCE STUDIO BLANSKO
Jumping Blansko
Vyhodnocení masek
Losování hlavních výher
Občerstvení a bohatá tombola.
Výtěžek plesu bude věnován na pořízení kompenzačních a rehabilitačních pomůcek pro žáky Základní školy speciální Blansko. Vstupenka s místenkou: 250 Kč.