REZERVACE

Kalendář akcí Moravský kras, Blansko a okolí

Protože chceme hostům našeho hotelu i návštěvníkům restaurace Skalní mlýn a kolemjdoucím turistům poskytnout vždy něco navíc, připravujeme pro Vás seznam kulturních a společenských akcí, které se konají v blízkém i širším okolí Skalního mlýna. Jste-li ze vzdálenějšího kraje, můžete si třeba návštěvu u nás s předstihem naplánovat a spojit ji s nějakou další akcí. Návštěvníci hotelu pak mají usnadněnou orientaci a svou rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend si mohou zpestřit dalšími aktivitami.

Aktuální kulturní a sportovní události v Blansku, Moravském krasu a okolí

28. června – 16. září 2018
Muzeum Blanenska
Stopa: vyřeš zločin
Výstava věnovaná vědeckým metodám v kriminalistice. Staň se detektivem a vyřeš zločin! Unikátní interaktivní výstava věnovaná vědeckým metodám v kriminalistice. Na návštěvníky čeká fiktivní kriminální případ, který budou moci sami vyřešit a odhalit pachatele. Během řešení se neotřelou a zábavnou formou seznámí s moderními metodami vyšetřování. Chybět nebudou ani překvapivé informace z oblasti dějin kriminalistiky. Vernisáž proběhne 28. června v 18:00 hodin. Výstava bude k vidění ve sklepních prostorách blanenského zámku od 28. 6. 2018 do 16. 9. 2018. Vstupné 40/20 Kč.
1. července – 31. srpna 2018
park po bývalém hotelu Dukla
Provoz městské knihovny
Akce se koná vždy od 9 do 16 hodin, za každého počasí. Délka prohlídky jeskyně je cca 90 min. V jeskyni je vysoká vlhkost a teplota okolo 9°C. Cesty jsou upravené, ale nejsou betonové jako v oficiálních veřejnosti přístupných jeskyních. Doporučujeme pevnou obuv a nějaké teplejší oblečení (dlouhé kalhoty a svetr či bunda). Pes do jeskyně nemůže. Rezervace neprovádíme, ale doposud jsme všechny návštěvníky jeskyní provedli.
27. – 28. července 2018
Muzeum Blanenska
Noc na zámku s Masarykem
Tradiční přespání na zámku pro děti. Tentokráte s T. G. Masarykem. I letos muzeum nabízí dětem možnost přespání na zámku během letních prázdnin ve dvou termínech. Během zábavného programu se účastníci dozví něco o významném politikovi T. G. Masarykovi. Zjistíme, že Masaryk není jen nudná postava z historie, ale že i on během svého života zažíval vzrušující momenty a dobrodružné chvíle. Více informací najdete na webových stránkách muzea. Akce se koná u příležitosti 100. výročí od vzniku Československé republiky.
27. července 2018, 21.30 hod.
náměstí Republiky Blansko
Letní kino: Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
Promítání letního kina zdarma
28. července 2018
zámecký park Blansko
Gulášobraní
Více informací a podrobný program zde.
28.-29. července 2018
hrad Holštejn
Holštejnské oslavy
Milovníci středověku, dobových kostýmů, řemesel, bitev, dobré muziky, jídla a pití, přijeďte si užít krásný víkend na Holštejn! Podrobný program zde.
29. července 2018, 10.00 hod.
náměstí Svobody Blansko
Promenádní koncert: Mládežnický dechový soubor ZUŠ Letovice
Koná se od 10 do 11 hodin. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
1. srpna 2018, 19 hod.
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku
Pavel Dobeš (folk)
5. srpna 2018, 10.00 hod.
náměstí Svobody Blansko
Promenádní koncert: Dechová hudba Boskověnka
Koná se od 10 do 11 hodin. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.
8. srpna 2018, 19 hod.
Zámecké nádvoří Blansko
Muzika pro Karolínku
Neřež (folk)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.