ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Kalendář akcí Moravský kras, Blansko a okolí

Protože chceme hostům našeho hotelu i návštěvníkům restaurace Skalní mlýn a kolemjdoucím turistům poskytnout vždy něco navíc, připravujeme pro Vás seznam kulturních a společenských akcí, které se konají v blízkém i širším okolí Skalního mlýna. Jste-li ze vzdálenějšího kraje, můžete si třeba návštěvu u nás s předstihem naplánovat a spojit ji s nějakou další akcí. Návštěvníci hotelu pak mají usnadněnou orientaci a svou rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend si mohou zpestřit dalšími aktivitami.

Aktuální kulturní a sportovní události v Blansku, Moravském krasu a okolí

12. dubna – 30. června
Skalní mlýn, Dům přírody Moravského krasu
Výstava výtvarných prací VODA A SUCHO
Vyhlašujeme výtvarnou soutěž na téma VODA a SUCHO, kterou pořádáme ve spolupráci s paní učitelkou Evou Juračkovou ze ZUŠ Blansko a jejími žáky. Kdo má chuť se připojit a něco vytvořit na téma povodně, voda, sucho v krajině a řeka Punkva: tvořte, malujte, kreslete. A hlavně doručte do Domu přírody do 10. 5. 2024. Vaše práce pak budou k vidění v expozici Domu přírody do 30. 6. 2024.
13. března – 9. června
Muzeum Blanenska
Výstava Apolenka z Modrotiskuk
Výstava Apolenka z Modrotisku představuje stejnojmennou knihu z dílny Galerie výtvarného umění v Hodoníně a fenomén tradiční textilní výroby. Věděli jste, že modrotisková dílna kousek v Olešnici je nositelem tradice, regionáním výrobkem a zároveň zapsaná na seznam UNESCO? Přijďte se na výstavu seznámit, jak se modrotisk vyrábí, k čemu ho využívali naši předkové a co nás na něm láká dnes. Základní vstupné 60, snížené vstupné 30, děti do 6 let zdarma.
17. února, 16. března, 20. dubna, 25. května, vždy v 15:00
Křtiny, kostel
Komentované prohlídky varhan
Uvidíte, jak fungují varhany, poslechnete si hudební ukázku a dozvíte se o jejich historii. Délka prohlídky 45 minut, cena 200 Kč.
15.-16.6., 22.-23.6., 29.-30.6. 2024
Býčí skála
Den otevřených dveří v Býčí skále 2024
Akce se koná vždy od 9 do 16 hodin, za každého počasí. Prohlídka jeskyně trvá přibližně 1 hodinu. V jeskyni je vysoká vlhkost a teplota asi 9°C. Více informací na: https://www.byciskala.cz/MaRS/index.php?show=clanek&id=669
20. dubna, 18. května, 8. června, vždy od 9:00 do 15:00 hodin
Skalní mlýn, Dům přírody Moravského krasu
Skrytá krása kamenů
Celodenní workshop - broušení vápenců Moravského krasu včetně návštěvy lomu. Je nutné de dopředu přihlásit. Více informací na: https://www.dumprirody.cz/moravsky-kras/akce/
18. května, 10:00 hodin
Blansko, rekreační oblast Palava
Běh pro hospic
Na programu je Čarodějnická stezka úkolů, slet čarodějnic, ocenění nejpěknějších čarodějnic, zapálení vatry a koncert skupiny Akcent.