REZERVACE

Kalendář akcí Moravský kras, Blansko a okolí

Protože chceme hostům našeho hotelu i návštěvníkům restaurace Skalní mlýn a kolemjdoucím turistům poskytnout vždy něco navíc, připravujeme pro Vás seznam kulturních a společenských akcí, které se konají v blízkém i širším okolí Skalního mlýna. Jste-li ze vzdálenějšího kraje, můžete si třeba návštěvu u nás s předstihem naplánovat a spojit ji s nějakou další akcí. Návštěvníci hotelu pak mají usnadněnou orientaci a svou rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend si mohou zpestřit dalšími aktivitami.

Aktuální kulturní a sportovní události v Blansku, Moravském krasu a okolí

2. prosince 2018, 15.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Mikulášská nadílka
Program: 15:00 Zahájení 15:15 Taneček pro Mikuláše 15:30 Divadelní představení Dvě barevné pohádky 16:30–18:00 Mikulášská nadílka (Vaše dítě se nemusí setkat s čertem , může si zvolit, zda navštíví Mikuláše v nebi s andělem, nebo v pekle s čertem, rozhodnete se na místě.) Vstupné: dítě 100 Kč, dospělý/doprovod 50 Kč Cena obsahuje balíček od Mikuláše pro děti.
4. prosince 2018, 19.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Vánoční koncert: Petr Bende a hosté
Adventní období se u Petra Bende každoročně váže na sérii koncertů s tou pravou sváteční atmosférou. I letos se mohou zpěvákovi příznivci těšit na tradiční vánoční turné. Pěvecké sbory z jednotlivých měst propojí koncerty s domácím publikem a kromě Petrovy kapely bude hostovat i Cimbálová muzika Gromba a speciální host, jehož jméno Petr zatím nevyzradil.
5. prosince 2018, 15.00 hod.
Wanklovo náměstí Blansko
Vánoční koncert
V neděli jste rozsvítili další svíčku na adventním věnci, na náměstích září vánoční stromy a vánoční trhy jsou v plném proudu. Přijďte, na chvíli zastavit a zaposlouchat.
7. prosince 2018, 16.00 hod.
Dům přírody Moravského krasu
S čerty jsou žerty
Čerti na Domě přírody. Přijďte si čertovsky zařádit! Zábavný program s variantou pro malé i velké děti. Na děti čeká odměna ve formě drobného balíčku. Akce se koná od 16:00 do 19:00 hodin.
7. prosince 2018, 17.30 hod.
dřevěný kostelík Blansko
Pěvecký sbor Perličky z Gymnázia Blansko
Druhý adventní koncert. Jako tradiční host vystoupí skupina Improband.
7. prosince 2018, 17.45 hod.
kostel sv. Martina, Staré Blansko
Mše svatá pro děti
Po mši návštěva sv. Mikuláše.
7. prosince 2018, 18.00 hod.
Kino Blansko
Charitativní koncert pro psí útulek města Blanska
Zahraje Taneční orchestr ZUŠ Blansko, jako host vystoupí pěvecký žákovský sbor ZUŠ Blansko Kapky pod vedením paní učitelky Kateřiny Šujanové. Zazní skladby z repertoáru Herbieho Hancocka, Petra Skoumala, Tita Puenteho, Kristen a Roberta Lopezových, Angela Michajlova a dalších, těšit se můžete také na tradiční české koledy. Vstupné dobrovolné.
8. prosince 2018 – 27. ledna 2019
Galerie města Blanska
David Možný – Heat wave a Lucie Králíková – Alamo
Výstava Davida Možného Heat Wave netematizuje globální oteplování přímo nebo výhradně (rozhodně ne způsobem, jakým to dělají například zprávy Mezivládního panelu pro změnu klimatu). K tomuto fenoménu vzpírajícímu se možnosti racionálního uchopení se ovšem diváci mohou vztáhnout skrze estetický prožitek. V Galerii města Blanska David Možný využívá postupů, které jsou pro jeho práci charakteristické dlouhodobě (práce s „hyperreálným“ pohyblivým obrazem; tvorba imerzivních instalací), setkáme se zde ale i s prvky, které výrazněji vystupují do popředí až v jeho posledních výstavách, jako byly Miss You v Galerii Luxfer a Open Space v Galerii Pitevna. S oběma zmíněnými výstavami má Heat Wave společný nejen důraz na koncipování instalace přímo pro prostor dané galerie, ale také přítomnost temné, zneklidňující vrstvy ve významové struktuře díla.
8. prosince 2018, 10.00 – 12.00 hod.
Muzeum Blanenska
Adventní tvořivé dílničky – dárek pro tatínka
Vlastnoručně vyrobený dárek je nejvíce ceněný. Přijďte si s námi vyrobit dárky pro své nejmilejší. Tentokrát budeme vyrábět podtácek z mozaiky pro tatínka. Vstup zdarma.
8. prosince 2018, 14.00 hod.
Muzeum Blanenska
Divadelní představení pro děti: Nádherné úterý
Poetický příběh pro děti a dospělé. Dramatizace stejnojmenné knihy Daisy Mrázkové. O příčině a následku, o smutku a nenadálém štěští, o slečně Brambůrkové. Hraje Divadlo Kolárka. Vstupné: 40 Kč
8.prosince 2018, 14.30 hod.
zimní stadion Blansko
Andělská nadílka na ledě
Předvánoční bruslení s hudbou a soutěžemi pro děti od 14:30 do 15:30 hodin. Děti z kroužku DDM vstup – ZDARMA, ostatní bruslící 20 Kč. S sebou: vstupenku (děti z kroužků), brusle, teplé oblečení a dobrou náladu.
8. prosince 2018, 15.00 hod.
náměstí Republiky Blansko
Druhá adventní sobota
Program: 15:00 – Vánoční vystoupení Soukromé ZUŠ Blansko. Občerstvení zajištěno.
8. prosince 2018, 16.00 hod.
Punkevní jeskyně
Benefiční koncert v Punkevních jeskyních
V sobotu 8. prosince v 16 hodin vystoupí v Punkevních jeskyních ženský pěvecký sbor Píseň. Po koncertě následuje prohlídka Punkevních jeskyní...Až na dno Macochy. Návštěvníky koncertu od Skalního mlýna k jeskyním odveze v 15:30 zdarma vláček. Vstupné na akci je dobrovolné. Výtěžek benefičního koncertu půjde na podporu nejpotřebnějších v regionu. Protože v jeskyních je omezená kapacita návštěvníků, je na koncert nutná registrace na mail okno@blansko.charita.cz. Děkujeme sboru Píseň, Správě jeskyní Moravský kras a Společnosti pro Moravský kras.
8. prosince 2018, 17.00 hod.
náměstí Republiky Blansko
Krampus show Blansko
Blansko zažije podvečerní show s Krampus čerty. Všichni jste srdečně zváni. 25 děsivých Krampus čertů předvede svoji show na nám. Republiky v Blansku. Tato akce je opravdu ďábelská a pouze pro silné jedince. Rodiče, prosím zvažte návštěvu s malými dětmi.
9.prosince 2018, 13.00 hod.
Divadlo Kolárka Blansko
Workshop / Pohybové divadlo pro děti
Máš rád/a pohyb? Děláš nadšeně kotrmelce a stojky a zároveň miluješ divadlo? Potom za námi přijď do Divadelního studia divadla Kolárka v Blansku na workshopy pohybového divadla! Seznámíš se se základy pantominy, vyzkoušíš si párovou akrobacii a objevíš kouzlo klaunství. Některé hodiny si můžeš zkusit osahat akrobatický kruh. Cena jedné lekce: 400 Kč. Více informací zde.
10. – 14. prosince 2018, 8.00 – 12.00 hod.
kostel sv. Martina, Staré Blansko
Předvánoční kostelní betlém
Možnost prohlídky předvánočního kostelního betléma pro rodiny s dětmi a školky (rezervace termínu na tel. 608 405 990 – farnost sv. Martina).
12. prosince 2018, 10.00 hod.
Městská knihovna Blansko
Vánoční dílna
Od 10 do 17 hodin. Opusťte na chvíli předvánoční shon, přijďte si odpočinout, popovídat a zažít trošku kreativního vytržení… Pro děti od 3 do 99 let.
15. prosince 2018, 8.00 hod.
Katolický dům Blansko
Vánoční dílničky pro děti
Srdečně zveme děti k výrobě dárků pro své blízké. Děti by z dílny neměly odcházet s pocitem, že ušetřily za dárky. Ale s pocitem, že vynaložily úsilí, čas a přemýšlení nad svými blízkými, tím co je potěší a udělá radost. A v duchu této myšlenky může být stále vstupné symbolické, tj. vstupné = věk dítěte.
15. prosince 2018, 10.00 hod.
Muzeum Blanenska
Adventní tvořivé dílničky – dárek pro maminku
Čas vánoční je čas strávený s rodinou. V tuto dobu obdarováváme své blízké malými dárky a vlastnoručně vyrobený dárek je nejvíce ceněný. Přijďte si s námi vyrobit dárky pro své nejmilejší. Tentokrát budeme vyrábět svíčku pro maminku. Dílničky potrvají od 10:00 do 12:00 hodin. Vstup zdarma.
15. prosince 2018, 14.00
Muzeum Blanenska
Divadelní představení pro děti: Příběh dědka Všudefouse
Sváteční mystérium inspirované postavou otce Duchaně. Štětinatý dědek Všudefous je na Vánoce sám. Nemá nikoho. Jenom láhev Pepřovice a tvrdou vánočku. Boženka má Pepika, ale Pepik zlobí a chodí čůrat na sníh...Tento příběh je celoročně vánoční. A vánočně celoroční. Hraje Divadlo Anička a letadýlko.
15. prosince 2018, 15.00 hod.
náměstí Republiky Blansko
Třetí adventní sobota
Program: 15:00 h - Nad Betlémem svítí hvězda a Andělé na chůdách hrající koledy. Program pro celou rodinu ( divadlo eMILLIon). Občerstvení zajištěno.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.