Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
REZERVACE

Kalendář akcí Moravský kras, Blansko a okolí

Protože chceme hostům našeho hotelu i návštěvníkům restaurace Skalní mlýn a kolemjdoucím turistům poskytnout vždy něco navíc, připravujeme pro Vás seznam kulturních a společenských akcí, které se konají v blízkém i širším okolí Skalního mlýna. Jste-li ze vzdálenějšího kraje, můžete si třeba návštěvu u nás s předstihem naplánovat a spojit ji s nějakou další akcí. Návštěvníci hotelu pak mají usnadněnou orientaci a svou rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend si mohou zpestřit dalšími aktivitami.

Aktuální kulturní a sportovní události v Blansku, Moravském krasu a okolí

7. února 2020, 20.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Sousedský bál
Celý večer se ponese v nejrůznějších hudebních stylech. O to vše se postará kapela The People. Tato kapela vystupovala na naší akci – Na víno s Martinem 2018 a sklidila velký úspěch. Celý večer se nese v tanečním a světelném duchu. Nebude chybět Diskotéka Pavla Borka a Fotoblik – zábavný koutek, více jak 30 rekvizit a výběr ze tří pozadí. Celým večerem vás bude provázet Radek Maar – frontmen skupiny The People. Cena vstupenky: 350 Kč/ 330 Kč/ 310 Kč.
8. února 2020, 20.00 hod.
Katolický dům Blansko
Reprezentační ples Ulity
Cena v předprodeji 170 Kč, na místě 190 Kč.
8. února 2020, 17.00 hod.
Galerie města Blanska
ZDENĚK TÁBORSKÝ – vernisáž
Výstava krajin blanenského rodáka Zdeňka Táborského.
8. února 2020, 20.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Rybářský bál
Hudební vystoupení zařidí skupina PROROCK 2. Připravena bude bohatá tombola, rybí speciality a rumový bar. Samozřejmostí je welcome drink + sladké pohlazení pro dámy. Oficální zahájení obstará předseda spolku Ing. Bc. Martin Sklář, uměleckou vložku obstará ohnivá show skupiny In Flamenus "Ohnivý květ" a taneční vystoupení s hadem.
9. února 2020, 15.00 hod.
Sál OA Horní Lhota
Velký dětský karneval
Tradiční karneval v Horní Lhotě s plyšákobraním a charitativní sbírkou pro Elišku.Každé dítě si odnese příjemné zážitky a malý dárek z plyšákobraní nebo charitativního štěstíčka. Těší se Hornolhotské maminky.
12. února 2020, 17.00 hod.
Městská knihovna Blansko
Beseda pro veřejnost: Děti a rozvod – jak jim ho usnadnit
U příležitosti 14. ročníku Národního týdne manželství, který již tradičně probíhá ve Valentýnském týdnu. Budeme mluvit o možnostech, které máme jako rodiče, jak dětem účinně pomoci projít tímto náročným životním obdobím. Současně bychom Vás rádi seznámili se způsobem, jak s tímto tématem nakládají psychologové, když pracují s dětmi v rozvodové situaci.
12. února 2020, 19.00 hod.
Klub Ulita Blansko
Večer s kotlíkem č. 207
V novém formátu tradičního klubového pořadu představí Zdeněk Špíšek svého hosta MARII LOLLOK KLEMENTOVOU. „Nosím sukně, ale vydržím jako chlap“, píše na své blogu Děvče z hor. Každoročně tráví na horách více než 4 měsíce, po zbytek roku se jim věnuje na školeních, přednáškách a besedách. Je mezinárodní horská průvodkyně a zároveň máma dvou dětí, které s ní po horách putují od narození. VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ.
13. února 2020, 18.00 hod.
Městská knihovna Blansko
Karel Kocůrek: Izrael s GOPRO kamerou a hudbou ze severu na jih
Podvečerní povídání cestovatele a muzikologa o jeho cestách do Izraele. Cestoval autobusem, vlakem, autem, pěšky. Bydlel v židovské rodině, kde naslouchal příběhům lidem, kteří přežili koncentrační tábory. Setkával se s lidmi různých náboženských vyznání. Povídal si s vojáky a vojačkami izraelské armády, s taxikáři. Navštívil mnoho míst od severu až k jihu. O tom všem bude beseda doplněná hrou na hudební nástroje z Izraele a výstavou dovezených předmětů. Vstupné dobrovolné.
13. února 2020, 18.30 hod.
Hospůdka Na Točně, Blansko-Těchov
Josef Klíma: život reportéra
Čeká vás večer plný vyprávění o životě, natáčení, známých i méně znamých kauzách, ale také dotazů diváků a muziky. Josef Klíma je známý z TV, novin a časopisů.
14. února 2020, 17.30 hod.
Městská knihovna Blansko
Blanenská univerzita třetího věku – Petra Vejvodová Mlejnková, Ph.D.: Techniky manipulace a síla emocí
Vedoucí Katedry politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity se v rámci svého výzkumu věnuje politickému extremismu, radikalizaci, propagandě a dezinformacím. V přednášce se zaměří na techniky, které využívají tvůrci propagandy a dezinformací. Důraz bude kladen především na roli emocí jako nejdůležitější ingredience úspěšné manipulace.
14. února 2020, 20.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Ples Futurum – ZŠ Erbenova
Futurum o.p.s. ve spolupráci se ZŠ Erbenova, Blansko si Vás dovolují pozvat na 21. reprezentační ples, který se uskuteční v pátek 14. února 2020 od 20:00 hod. v prostorách Dělnického domu Blansko. K tanci a poslechu zahraje skupina Akcent.
14. února 2020, 20.00 hod.
Kulturní dům Blansko-Klepačov
Klepačovský bál 2020
Restaurace Na Kopci pořádá Klepačovský bál! Od 20 hodin v kulturním domě Klepačov. Připravena bohatá tombola, občerstvení a k poslechu a tanci zahraje skupina Classic. Vstupné od 150 korun. Předprodej vstupenek v restauraci Na Kopci.
17. února 2020, 10.30 hod.
Městská knihovna Blansko
Prázdninové dětské knižní promítání: Nerozluční přátelé
Příběh o neobyčejném přátelství Králíčka a Sovičky. Ačkoli žijí blízko sebe, nikdy se nepotkají. Rodiče jim o tom druhém tolik vyprávějí, až se oba zatouží poznat. A co když je každý úplně jiný? Stačí si přát, když uvidíte padat hvězdu… Vhodné pro nejmenší děti od 2 let. Vstupné dobrovolné.
19. února 2020, 10.30 hod.
Městská knihovna Blansko
Prázdninové dětské knižní promítání: Mimi a Líza – bublinový vesmír
Jak to všechno dopadne, když dvě malé zvědavé holčičky zatouží mít vlastní planetu? A co když je to planeta tak trošku smradlavá? Čtení o známých večerníčkových a knižních hrdinkách Mimi a Líze. Vhodné pro děti předškolního a mladšího školního věku. Vstupné dobrovolné.
19. února 2020, 19.00 hod.
Klub Ulita Blansko
Cesta CDT (Continental Divide Trail)
ahle tři slova pro vás asi vůbec nic neznamenají, ale zasvěceným se při nich rozbuší srdce a některým naskočí husí kůže. Jedná se o nejdelší a nejtěžší dokončený trek na světě – podle toho jaké varianty v závislosti na podmínkách zvolíte se délka pohybuje od 4500 do 5000 km. Zveme vás na přednášku o zajímavé cestě s Plukovníkem Karlem Klinovským. Po přednášce bude možnost otevřené debaty. Vstupné dobrovolné.
20. února 2020, 10 – 16 hod.
Městká knihovna Blansko
Prázdninová výtvarná dílna
Zveme všechny děti na cestu ke hvězdám! Stačí nastoupit do raketoplánu a vyrazit – i když jen na papíře… Výtvarná dílna tentokráte s výtvarnicí a pedagožkou Evou Klíčovou pro všechny, co se o jarních prázdninách nechtějí nudit doma. Vhodné pro děti od 3 let. Výtvarné potřeby zajištěny. Akce potrvá do 16.00 h. Vstupné dobrovolné.
21. února 2020, 20.00 hod.
Katolický dům Blansko
Šibřinky – Maškarní ples
Srdečně zveme na maškarní ples plný zábavy a bohatého programu, o který se postará Drakaťák za hudebního doprovodu živé kapely Sprint.
21. února 2020, 19.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Na Stojáka
Dělníci českého standupu totiž pardon šlechta, vystoupí 21. 2. od 19:00 v Dělnickém Domě v Blansku a to jmenovitě Lukáš Pavlásek, Adéla Elbel a Pavel Tomeš! Češíme se taam!
23. února 2020, 14.00 hod.
Katolický dům Blansko
Dětský karneval
Kolpingova rodina a Společnost katolického domu v Blansku pořádají Dětský karneval v neděli 23. února 2020 od 14 hod. Vstupné: dospělí 50 Kč, děti 20 Kč.
26. února 2020, 19.00 hod.
Klub Gauč Blansko, Smetanova 6, Blansko
Aleš Palán: autorské čtení
Podvečerní čtení a povídání známého novináře, publicisty a spisovatele, jež má autorství či spoluautorství na čtyřech desítkách knižních titulů. Několik z nich bylo nominováno na Magnesii Literu, za originálního průvodce brněnským Bronxem "Brnox" toto ocenění získal. Knihy o svérázných lidech dobrovolně žijících na okraji společnosti „Raději zešílet v divočině“ a „Jako v nebi, jenže jinak“ jsou dnes již knižními bestsellery. Těšit se můžete i na jeho nový román „Miss exitus“. Vstupné dobrovolné.
28. února 2020, 20.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Ples Nemocnice Blansko
Hraje skupina Akcent.
29. února 2020, 20.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Ples dobrovolných hasičů
Hraje skupina Akcent.
7. března 2020, 20.00 hod.
Sokolovna Rájec-Jestřebí
Rockový ples
Hrají kapely Rockfór, APF, HD Acoustic. Vstupné 100 Kč.
9. března 2020, 19.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Ladislav Špaček: ETIKETA NENÍ VĚDA
Dvouhodinová one man show mistra etikety Ladislava Špačka, ve které shrne vše, co bychom měli znát, abychom se nechovali jako slon v porcelánu. Víte, jak se obléknout do divadla? Které šaty by neměly chybět v žádném dámském šatníku? Jaký je rozdíl mezi šedým a černým oblekem? Umíme se správně představit? Kdo nastupuje první do výtahu? Na desítky otázek dostanete v pořadu odpovědi. A co víc: Budete překvapeni, jak může být etiketa zábavná.
13. března 2020, 20.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Ples ZŠ TGM Blansko
Hraje skupina Prorock.
14. března 2020, 19.30 hod.
Dělnický dům Blansko
Koncert Horkýže Slíže
Cena vstupenky: 350 Kč (v předprodeji) / 400 Kč (na místě)
17. – 19. března 2020
Dělnický dům Blansko
Blanenský čtyřlístek 2020
Třídenní festival, který pořádá Střední škola cestovního ruchu a gastronomie Blansko, se skládá ze čtyř dílčích soutěží. Do fotografické soutěže Jeskynní pohár se může zapojit kdokoliv. Součástí festivalu je dále barmanská soutěž pro střední školy, prezentační soutěž pro základní školy a soutěž Střední školy cestovního ruchu a gastronomie Blansko v prezentaci turistického místa.
20. března 2020, 20.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Ples Gymnázia
 
28. března 2020, 7.00 hod.
Herna stolního tenisu na Podlesí v Blansku
Za sněženkou do krasu
Tradiční turistický pochod a letos poprvé i cyklovyjíždka do Moravského Krasu, pěší trasy 10, 25, 35 km, cyklotrasy 30 a 50 km.
28. března 2020,20.00 hod.
Hospůdka Na Točně Blansko-Těchov
3. ples Hospůdky Na Točně na Těchově
Hraje K-Band – kvalitní kapela, bohaté občerstvení, program, tombola, domácké prostředí, slosovatelné vstupenky. Cena vstupenky vč. místenky je 180 Kč.
22. dubna 2020, 19.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Divadlo – Na ostro
Originální komedie s originální zápletkou přináší nejen mnoho vtipných scén, ale i nečekaný příběh lásky a překvapivý happy-end. Vkusně a nevulgárně zpracované „lechtivé“ téma uvádí Agentura Snů v české premiéře. Hrají: Leoš Noha, Jaroslav Sypal, Kateřina Kornová, Eva Hráská a Petr Vojnar.
24. dubna 2020, 19.00 hod.
Katolický dům Blansko
Koncert: Michal Horák – Michalova šňůra
 
30. dubna 2020, 15.00 hod.
Rekreační oblast Palava Blansko
Pálení čarodějnic
 
15. – 16. května 2020
Zámecký park Blansko
Bambifest Blansko 2020
BAMBIFEST je dětský a rodinný festival jehož cílem je umožnit aktivní prezentaci sdružení a organizací pro děti a mládež, středisek volného času, občanských aktivit, kulturních a uměleckých činností a prezentovat tak volnočasové aktivity na Blanensku široké veřejnosti. Děti a mládež se pak mohou rozhodnout, jaká činnost je nejvíce zaujala a té se zkusit věnovat.
15. května 2020, 16.30 hod.
Zámecký park Blansko
be.FEST 2020
5. ročník hudebního festivalu, který pomáhá začínajícím kapelám a umělcům
25. května 2020, 19.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Dva nahatý chlapi
Bláznivá komedie kontroverzního francouzského autora, která v současné době slaví v Paříži velké úspěchy. Seriozní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí, se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší, jak se do této situace dostali, manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu. Ale ta je, jak se nakonec ukáže opravdové pravdě hodně vzdálená.
10. – 14. června 2020
jeskyně Moravský kras
Čarovné tóny Macochy
Agency FCT ve spolupráci se Správou jeskyní ČR Vás srdečně zvou ve dnech 10. – 14. června 2020 na 23. ročník cyklu koncertů Čarovné tóny Macochy. Tento festival přináší nevšední zážitek plný krásných tónů a hry světel na pozadí přírodní scenérie jeskyní Moravského krasu.
Program:
10. 06. 2020 Lenka Nová & Petr Malásek: To co prodám (Sloupsko – šošůvské jeskyně)
11. 06. 2020 Arrythmia a Moravská škola tance: Svatební košile (jeskyně Výpustek)
12. 06. 2020 Dan Bárta & Illustratosphere: Zviřený prach (jeskyně Výpustek)
13. 06. 2020 Boni Pueri: Hollywood Medley (Kateřinská jeskyně)
14. 06. 2020 Jaroslav Svěcený, Lucie Tóth: Naděje (Punkevní jeskyně)
20. června 2020, 12.00 hod.
Zámecký park Blansko
Morava PARK FEST 2020
5. ročník hudebního festivalu v zámeckém parku Blansko
25. července 2020, 9.00 hod.
Zámecký park Blansko
Gulášobraní 2020
Týmy, které mají zájem se již mohou hlásit na ksmb@blansko.cz a nebo na tel: 516 412 155. Poté vám budou zaslány informace kam zaslat startovné,které je 1500 kč.
Hotel Skalní mlýnv Blanskuhodnocení