Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
REZERVACE

Kalendář akcí Moravský kras, Blansko a okolí

Protože chceme hostům našeho hotelu i návštěvníkům restaurace Skalní mlýn a kolemjdoucím turistům poskytnout vždy něco navíc, připravujeme pro Vás seznam kulturních a společenských akcí, které se konají v blízkém i širším okolí Skalního mlýna. Jste-li ze vzdálenějšího kraje, můžete si třeba návštěvu u nás s předstihem naplánovat a spojit ji s nějakou další akcí. Návštěvníci hotelu pak mají usnadněnou orientaci a svou rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend si mohou zpestřit dalšími aktivitami.

Aktuální kulturní a sportovní události v Blansku, Moravském krasu a okolí

27. února – 31. prosince 2020.
Zámecký park, Blansko
Panenky na blanenském zámku
Až do konce roku 2020 si budete moci prohlédnout výstavu ze sbírek plzeňského Kočovného muzea. Expozici Bydlení na blanenském zámku oživují panenky – malé, velké, tlusté i tenké. Prohlídka výstavy je součástí komentované prohlídky stálých expozic bez příplatku. Mimo sezonu budou panenky k vidění i v sobotu při prohlídkách zámku ve 13 a v 15.30.
25. června 2020 – 31. října 2020
Zámek Blansko (prostory zámeckého sklepení), Blansko
HLAVOU DOLŮ: Netopýři v Moravském krasu
Výstava má za cíl seznámit prostřednictvím velkoplošných fotografií, stručných textů, modelů, dermoplastů, a ukázek přístrojů výzkumníků seznámit návštěvníka s životem (především hibernací) netopýrů v podzemí Moravského krasu (včetně odkazů na místa a období, kde se s nimi mohou legálně setkat), s druhovou pestrostí našich netopýrů, se způsoby získávání potravy a rozmnožováním netopýrů a s jejich ochranou. Přednostně budou zmíněny druhy tzv. sezónně jeskynní, tedy ty, které využívají podzemí krasu nejvíc. Umístěním ve sklepě zámku pak navodí i autentickou atmosféru.
6. srpna – 18. října 2020.
Zámek Blansko, Blansko
Výstava Nevěsty z jiných světů
Tisíce let historie pohledem žen, které odešly za největší změnou svého života. Tak zní podtitul putovní výstavy autorského týmu ateliéru Jak obléci pračlověka v čele s Mgr. Kristýnou Urbanovou.
18. září 2020 – 16. října 2020, 18 hod.
Knihovna, Blansko
Salon blanenských výtvarníků
Krásu výtvarných projevů v pestrých podobách napříč žánry, formáty či věkovým zařazením můžete objevovat na tradičním, letos již XI. ročníku přehlídky blanenských výtvarníků. Vernisáž se uskuteční v pátek 18. září v 18:00 hodin. Výstava potrvá do 16. 10. 2020.
11. října 2020.
Divišova, Blansko
Ježdění na LGB železnici
LGB železnice v provozu od 14:00 do 17:00 hod. (pouze za příznivého počasí).
22. října 2020 – 23. ledna 2021.
Zámek Blansko, Blansko
Svět kostiček
Náplní výstavy bude rozmanitá tematická expozice s výběrem modelů edičních řad od konce 80. let po současnost. Ke zhlédnutí budou z filmové tvorby např. robotí válečná zóna Bionicle®, Toy Story – Příběh hraček, Batman, Odvážná Vaiana nebo Ledové království. Své zástupce budou mít také středověké hrady, UFO nebo vesmírní brouci. Rovněž se představí ucelené tematické edice edičních řad Lego® System®, City®, Ideas®, nebo vlastní tvorba. Nebude chybět ani část rozsáhlé sbírky dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, která byla známa pod pojmem Lego® Baby Primo®, určené pro děti od 6 měsíců věku. Velkým lákadlem může být i malé westernové městečko s pohyblivou vlakovou parní soupravou. Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve dvou sekcích kostky Duplo i Classic – Basic. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny. Výstava nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra „kostky.org“, který se představuje pod přezdívkou „Peesko“ a dále exponáty vyzvaných dalších vystavovatelů.
23. října 2020, 19:30 hod.
Dělnický dům, Blansko
Halloween na Dělňáku 2020
8. ročník nejoblíbenější podzimní akce v regionu. Program: Live Stage, DJ Stage, fotokoutek s tiskem, soutěž o nejlepší masku, soutěže o ceny s moderátory.
24.–25. října 2020, 7:30 hod.
Rybník Olšovec, Jedovnice
Výlov rybníka Olšovce
O posledním říjnovém víkendu ožijí Jedovnice tradičním výlovem rybníka Olšovce. Prodej živých ryb (kapr, amur, tolstolobik, lín, candát, štika, sumec) bude po oba dny již od 7:30 hodin. Součástí výlovu je i dvoudenní jarmark u bašty (nabídka rozmanitého sortimentu zboží), občerstvení včetně specialit z ryb a doprovodný program (kolotoče pro děti, jízda na ponících). Více informací na www.jedovnice.cz
30. října 2020, 18:00 hod.
Zámek, Blansko
Muzejní noc s blanenskými osobnostmi
V minulých letech jste na blanenském zámku mohli potkat v rámci Festivalu muzejních nocí svoje známé z komiksu, kreslených filmů nebo ze světa strašidel. Letos přijměte pozvání na zámek přímo od jeho obyvatel. Z dob minulých vás přijdou uvítat bývalý majitel panství Hugo František Salm se svým přítelem a spolupracovníkem Karlem z Reichenbachu, rodina Wankelova s malířem Josefem Mánesem, vynálezce a průmyslník Erich Roučka, průkopník smaltovaného nádobí Eduard Barthelmus s manželkou a svými syny, neúnavně tužícími svaly pod dohledem vychovatele Miroslava Tyrše, básník Vítězslav Nezval a samozřejmě také éterická Karolina z Linsingenu se svým milým, princem Williamem. Nalaďte se na zámeckou notu a projděte se komnatami, kde Mánes načrtává nový obraz, Wankelovic dcerky tančí v krojích a Karolína s Williamem chystají tajnou svatbu. Návštěvy budou přijímány od 18:00 do 22:00 hodin každých 20 minut. Vstup do zámku bude tuto noc volný. Jménem výše zmíněných se na vás těší členové divadelního spolku Rájec-Jestřebí, herec Ondřej Klíč, žáci Soukromé základní umělecké školy Blansko a Divadelního studia Kolárka.
Hotel Skalní mlýnv Blanskuhodnocení