ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Kalendář akcí Moravský kras, Blansko a okolí

Protože chceme hostům našeho hotelu i návštěvníkům restaurace Skalní mlýn a kolemjdoucím turistům poskytnout vždy něco navíc, připravujeme pro Vás seznam kulturních a společenských akcí, které se konají v blízkém i širším okolí Skalního mlýna. Jste-li ze vzdálenějšího kraje, můžete si třeba návštěvu u nás s předstihem naplánovat a spojit ji s nějakou další akcí. Návštěvníci hotelu pak mají usnadněnou orientaci a svou rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend si mohou zpestřit dalšími aktivitami.

Aktuální kulturní a sportovní události v Blansku, Moravském krasu a okolí

19. října 2023 – 27. ledna 2024
Muzeum Blanensko
Svět kostiček
Příchozí se mohou těšit na světově unikátní výstavu tradiční retro stavebnice "SEVA – český fenomén" od projektu putovních výstav Svět kostiček®. Nabídne unikátní expozici ateliérové vlastní tvorby autora a patrona projektu putovních výstav Svět kostiček® Petra Šimra v reálném měřítku i XXL. Z české stavebnice SEVA představí autor výstavy, designer modelů do komerčních stavebnic a rekordman ultimátní vlastní tvorbu, do které se řadí např. zvířata z pilotního projektu Noemova archa XXL, deskové hry, hlavolamy, modely vozidel kolových i pásových. Nebude chybět také diorama "Žně" a větrný mlýn – modely zapůjčené výrobcem Seva spojuje. Součástí expozice bude i dětská herna s dílky české stavebnice Seva a Mozaic Maxi.
1. října 2023 – 29. února 2023
Skalní mlýn, Dům přírody Moravského krasu
Výstava Tváře úmluvy CITES
Putovní výstava má za cíl přiblížit široké veřejnosti problematiku obchodu s ohroženými druhy živočichů a rostlin, které jsou chráněny úmluvou CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu s volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami).
10. – 12. listopadu 2023, 9:00 – 16:00 hodin
Blansko
Vítání svatého Martina
Příchozí se mohou těšit na koncert skupiny Olympic, řemeslný jarmark, martinské hody, koštování vína a mnoho dalšího. Podrobný program na: https://www.akceblansko.cz/
11. listopadu 2023
Jedovnice
Běh za jedovnickým kaprem
V soboru se v Jedovnicích uskuteční již 25. ročník Běhu za jedovnickým kaprem. Soutěží všechny věkové skupiny. Začátek registrace bude od 12:00 hodin ve vestibulu kulturního domu v Jedovnicích.
11. listopadu 2023, 16:30 – 17:30 hodin
Blansko
Pochod podzimním lesem
Klub českých turistů, odbor Blansko zve všechny přátele turistiky a večerního lesa s dobrodružstvím a pohádkami na 42. ročník Pochodu podzimním lesem. Start v sobotu 11. 11. 2023 z vestibulu ZŠ Dvorská průběžně od 16:30 do 17:30 hodin. Nezapomeňte baterku, pevnou obuv a dobré oblečení! Děti pouze v doprovodu dospělých, všichni na vlastní zodpovědnost. V cíli si opečete párky a za výkon budete odměněni diplomem. Startovné 50 Kč (v ceně startovní lístek, diplom, perníček) / 70 Kč (v ceně startovní lístek, diplom, perníček, 2 rohlíky a párek).
16. listopadu 2023, 16:30 hodin
Blansko
Slavnost ohrožených druhů strašidel
Dům dětí a mládeže Blansko si připravil zábavnou akci s 8 stanoviši úkolů se strašidelnými bytostmi. Pro nebojácné odměny. Vstup zdarma.
17. – 19. listopadu 2023, 14:00 – 17:00 hodin
Blansko
Festival Rajbas 2023
V programu tradičního festivalu vystoupí na třicet hostů zvučných jmen jako je například Jirka Kolbaba, Marek Audy, Mirek Náplava, Pavel Gross nebo Markéta Kutilová. Vše o festivalu na webu http://2023.festival-rajbas.cz/
18. listopadu 2023 – 6. ledna 2024, 15:00 hodin
Galerie města Blanska
Vernisáž: Hana Svobodová, Martina Šimkovičová
Příchozí uvidí díla sochařky Hany Svobodové a fotografky Martiny Šimkovičové.
23. listopadu 2023, 16:00 – 18:00 hodin
Dům přírody Moravského krasu, Skalní mlýn
Předadventní dílničky 2023
Přijďte nasát adventní atmosféru. Akce se uskuteční v kině Domu přírody Moravského krasu. Pro přihlášené bude připraveno vše nutné pro výrobu adventních věnců a vánočních svícnů - materiál, vázací dráty, tavné pistole, ozdoby, pomocná ruka i dvě. Cena věnce: 350,- Kč. V ceně: korpus věnce, 4 svíčky, 4 bodce, chvojí na obalení věnce, ozdoby. Cena svícnu: 200,- Kč. V ceně: miska, hmota na zapichování, 1 svíce, chvojí, ozdoby. Rezervace na stránkách Domu přírody.
1. prosince 2023, 16:00 – 17:00 hodin
Dům přírody Moravského krasu, Skalní mlýn
S čerty jsou žerty 2023
Na programu bude mikulášská nadílka a čertí řádění. Vstupné je 150 Kč na dítě. Nutná je rezervace na stránkách Domu přírody.
2. – 3. listopadu 2023, 10:00 – 17:00 hodin
Dům přírody Moravského krasu, Skalní mlýn
Ďábelský Výpustek
Jako každý rok, i letos do jeskyně Výpustek dorazí Mikuláš s andělem a čerty. Na děti i rodiče tak čeká zábavná prohlídka. Celková doba Ďábelského Výpustku je 1 hodina, z toho přibližně 35 minut divadelní hra postupně v různých částech jeskyně a 25 minut na posledním zastavení má Mikuláš na předání dárků dětem. Každé dítě od „Nebeské kanceláře" dostane „certifikát hodného dítěte“ a mikulášský ozdobený perníček. Můžete také přinést vlastní balíček s dárkem pro dítě, který mu Mikuláš předá. Dárky se odevzdávají nejméně 20 minut před začátkem představení v naší „nebeské kanceláři“ vedle pokladny jeskyně. Cena vstupného na představení Ďábelský Výpustek je jednotná 130 Kč za osobu. Děti do stáří 24 měsíců mají vstup zdarma. Rezervace je nutná na: https://vypustek.caves.cz/mikulas.