ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Kalendář akcí Moravský kras, Blansko a okolí

Protože chceme hostům našeho hotelu i návštěvníkům restaurace Skalní mlýn a kolemjdoucím turistům poskytnout vždy něco navíc, připravujeme pro Vás seznam kulturních a společenských akcí, které se konají v blízkém i širším okolí Skalního mlýna. Jste-li ze vzdálenějšího kraje, můžete si třeba návštěvu u nás s předstihem naplánovat a spojit ji s nějakou další akcí. Návštěvníci hotelu pak mají usnadněnou orientaci a svou rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend si mohou zpestřit dalšími aktivitami.

Aktuální kulturní a sportovní události v Blansku, Moravském krasu a okolí

6. září – 31. prosince 2022
Dům přírody Moravského krasu
Výstava Naše vážky
V 1. patře expozice Domu přírody Moravského krasu v rámci klasického vstupného můžete shlédnout zajímavou výstavu o vážkách. Nejen o jejich životním cyklu, ale také o prostředí, ve kterém žijí. Výstava vznikla ku příležitosti Roku vážek, který označoval rok 2021.
10. listopadu 2022 – 11. února 2023
Muzeum Blanenska
Svět středověkých her
Výstava o tom, jak se bavili naši předkové před mnoha stovkami let. Seznámíte se s různými formami středověké zábavy – dvorskými slavnostmi, tancem, lovem a turnaji šlechty. Nechybí zde interaktivní prvky ani originály archeologických nálezů. Putovní výstavu připravil Aleš Hoch z Muzea Vysočiny v Jihlavě, v Blansku bude k vidění do 11. února 2023.
7. listopadu 2023, 18:00 hodin
Sloup, kostel Panny Marie Bolestné
Tříkrálový koncert
Vystoupí komorní sbor Českého filharmonického sboru Brno. Vstupné dobrovolné.