REZERVACE

Kalendář akcí Moravský kras, Blansko a okolí

Protože chceme hostům našeho hotelu i návštěvníkům restaurace Skalní mlýn a kolemjdoucím turistům poskytnout vždy něco navíc, připravujeme pro Vás seznam kulturních a společenských akcí, které se konají v blízkém i širším okolí Skalního mlýna. Jste-li ze vzdálenějšího kraje, můžete si třeba návštěvu u nás s předstihem naplánovat a spojit ji s nějakou další akcí. Návštěvníci hotelu pak mají usnadněnou orientaci a svou rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend si mohou zpestřit dalšími aktivitami.

Aktuální kulturní a sportovní události v Blansku, Moravském krasu a okolí

1. února 2019, 10.00 hod.
Městská knihovna Blansko
Kreativní dílna: Módní salón
Kam se hrabe Coco Chanel, Podolská nebo Matragi! Vytvoř model dle vlastní fantazie. Práce s textilem a spol. Kreativní workshop k výstavě Století módy pro děti i dospělé pod vedením Evy Juračkové. Akce potrvá do 17:00 hodin. Vstup volný.
1. února 2019, 20.00 hod.
Katolický dům Blansko
Skautský ples 9. oddílu
Píše se rok 50 před Kristem. Celá Galie je okupována Římany… Celá Galie? Jenže! Jedna vesnice stále a vytrvale odolává uchvatiteli! Vážení bratřix a sestrix, Galové, Římanix a všichni ostatní, zveme vás na tradiční skautský plesix 9. oddílu. Letos se vydáme do Gálie, kde nás bude doprovázet Asterix a Obelix. K tanci a zpěvu nám bude hrát kapela Sprint. Těšit se můžete na bohatou tombolix, Galskou kuchyníx, programix a samozřejmě na bar, který bude zásoben velkým množství kouzelného nápoje.
1. února 2019, 20.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Sousedský bál
 
8. února 2019, 20.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Ples Futurum – ZŠ Blansko
 
9. února 2019, 20.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Rybářský bál
 
9. února 2019, 20.00 hod.
Katolický dům Blansko
7. reprezentační ples Ulity
Srdečně Vás zveme na náš 7. reprezentační ples klubu Ulita. K tanci a poslechu Vám zahraje kapela Sprint, nebude chybět ani výborné jídlo a pití.
11. února 2019, 10.30 hod.
Městská knihovna Blansko
Dětské knižní promítání: O klíči
Kde se vzal, tu se vzal jeden starý rezavý klíč. Do kterého zámku asi patří? A co se může skrývat za zamčenými dveřmi? O velkém fantazijním dobrodružství, které zdánlivě bezvýznamný nález odstartuje.
12. února 2019, 16.00 hod.
Dům zahrádkářů Blansko
Nové trendy v ochraně rostlin na zahradě
Přednáška Ing. Martina Chytrého. Vstup volný.
13. února 2019, 13 – 17 hod.
Městská knihovna Blansko
Výtvarná dílna: Koláž jako stroj času
Nechte se přenést časoprostorem skrze umění koláže pod vedením pedagožky Evy Klíčové. Pro děti i dospělé. Vstup zdarma.
13. února 2019, 18.00 hod.
Galerie města Blanska
Přednáška k výstavě Pavla Hayeka a Přemysla Procházky
Přednáška s kurátorkou výstavy Janou Písaříkovou v rámci cyklu popularizačních debat o současném umění při hrnku dobré kávy. Tentokrát na téma od kabinetu kuriozit ke galerii současného umění a zase zpět. Jak se za poslední století proměnily galerie a co všechno obnáší příprava výstavy? Jakou roli při ní sehrává činnost galeristy, kurátora nebo architekta výstavy? Současné prezentace umění zdaleka nejsou jen o pověšení obrazu na hřebík a postavení sochy na sokl. Káva a vizuální ukázky tradiční součástí programu.
14. února 2019, 10.30 hod.
Městská knihovna Blansko
Prázdninové dětské knižní promítání: Ti otravní králíci
Pan medvěd je pěkný mrzout. Žije sám uprostřed divočiny a vůbec nestojí o společnost. Ještě mrzutější je ve chvíli, kdy se na protějším kopci nečekaně objeví noví a pěkně otravní sousedé. I ten největší bručoun však chce mít v hloubi duše někoho rád...
13. února 2018, 16.30 hod.
Dům přírody Moravského krasu
Přednáška o změně hranice CHKO Moravský kras
Na přednášce se dozvíte více informací o změně hranice CHKO Moravský kras: co, kde, kdy a jak se mění a co to vlastně pro nás znamená. Přednáška je plánovaná na dvě části, první, asi hodinová, část bude představení CHKO Moravský kras včetně změn, které jej čekají. Druhá část bude formou diskuze, kde se vedoucího správy CHKO budete moci zeptat na vše, co vás ohledně tohoto tématu zajímá. Přednášející: RNDr. Leoš Štefka – Agentura ochrany přírody a krajiny ČR – Správa chráněné krajinné oblasti Moravský kras.
17.února 2019, 14.00 hod.
Galerie města Blanska
Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi
Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi s lektorkou Lenkou Burešovou přiblíží principy tvorby Pavla Hayeka. Prostřednictvím běžných předmětů, větviček nebo i zrnek rýže můžeme vytvořit různé ornamenty. Pomíjivé konstalace budeme opět zvěčňovat v temné komoře, tentokrát nejen na fotopapír.
19. února 2019, 18.00 hod.
Katolický dům Blansko
Mezi domorodci na ostrově Samoa
Jiří Jeniš se vypravil na Tichomořský ostrov Samoa – ne jako turista, ale navštívit svého přítele ze studií. Měl tak mimořádnou možnost poznat život na tomto ostrově z jiného pohledu – z pohledu "domorodce".
22. února 2019, 20.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Zdravotnický ples
Hraje hudební skupina Akcent.
23. února 2019, 8.30 hod.
Kryté lázně Blansko
Blanenská dvěstěpadesátka
Závod ve sdružené vodní záchranářské disciplíně, pověstný mezi účastníky a účastnicemi svou náročností a oblíbený pro přátelskou atmosféru. Pro zájemce z řad veřejnosti je i letos otevřena kategorie „OPEN“. Neváhejte tedy a přijďte poměřit své dovednosti s ostatními a vyzkoušet si závod na vlastní kůži!
23. února 2019, 10.30 hod.
Městská knihovna Blansko
Dětské knižní promítání: Chlebová Lhota
V Chlebové Lhotě zrovna nasněžilo... A jak to vypadá v takové pěkně vykynuté vísce? O tom se můžete přesvědčit v kronice Chlebové Lhoty, kterou sepisuje místní kronikář Jan – hlavní vypravěč a střadatel příběhů z této nevšední vesničky.
23. února 2019, 20.00 hod.
Dělnický dům Blansko
Ples dobrovolných hasičů
K tanci bude hrát skupina AKCENT. Hosty čeká opět netradiční vystoupení, fakírská a ohňová show, přehlídka historického spodního prádla i kankán. Představí je Spolek elegantních dam a skupina In Flamenus. Své malířské umění také předvede Malej Dejv.
23. února 2019, 20.00 hod.
Dělnický dům Klepačov
Ples SDH Klepačov
Tradiční ples SDH Klepačov. K tanci a poslechu hraje kapela Sprint.
24. února 2019, 15.00 hod.
Sál OA Horní Lhota, Blansko
Velký dětský karneval s charitativní sbírkou
Rej masek, hry, hudba, tanec a zábava pro všechny! Tradiční hornolhotský karneval s plyšákobraním a pomocí potřebnému z našeho okolí – letošní sbírka bude věnována Matýskovi z Blanska. Přispět do sbírky můžete během února v našem mateřském centru.
28. února 2019, 17.00 hod.
Městská knihovna Blansko
Sokol stěhovavý se vrací
Fascinující dravec se po více než půl století opět navrací do Moravského krasu. Podvečerní povídání Reného Bedana, který sokoly monitoruje, o jejich střetu s člověkem, rodinném životě i nejisté budoucnosti. Další přednáška z cyklu Vzácní hosté v Moravském krasu. Vstup zdarma.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Hotel Skalní mlýnv Blanskuhodnocení