ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Svatomartinský košt na Skalním mlýně


Svatomartinský košt je ojedinělá akce v Moravském krasu. První dva ročníky se odehrály v Blansku na Wanklově náměstí. Třetí zamířil na Skalní mlýn. Při této slavnosti se vše točí kolem (nejen) svatomartinského vína, tudíž několik vinařství nabízí k degustaci svoje tekuté skvosty.

Svatomartinský košt na Skalním mlýně 11. listopadu 2017

Při ochutnávkách ve vyhřívaných stanech mohli lidé vybírat ze stovky druhů vín od patnácti vinařů. Rozlévala se svatomartinská, mladá, jakostní i přívlastková. K dispozici bylo také bohaté občerstvení v podobě různých pokrmů od regionálních firem. Kdo přišel k podiu 11 minut po 11. hodině, dostal vzorek letošního vína zdarma. Slavnostním přípitkem a vystoupením krojovaného souboru odstartoval pestrý kulturní program a pokračoval cimbálovou muzikou FCM Radegast.Hlavním účinkujícím byl Standa Hložek s kapelou. Zájemce potěšila i řízená degustace vína s výkladem vinaře. V podvečer vystoupila kapela HD Acoustic a na závěr se odehrála ohnivá a světelná show a slavnostní ohňostroj. Prostředí Skalního mlýna poskytlo dostačené sociální zázemí a možnost uspořádat dětské tvořivé dílničky včetně promítání krátkých filmů. Mnozí také využili zvýhodněné nabídky projížďky vláčkem a lanovkou k propasti Macocha. Prohlídky Domu přírody Moravského krasu byly pro všechny zdarma. Kdo chtěl ještě něco navíc, mohl se nechat svézt v kočáře s koňmi.

Kyvadlová doprava z Blanska zdarma

Hosté si také pochvalovali program i servis včetně možnosti využití kyvadlové autobusové dopravy zdarma. Košt bus jezdil plný. Jeho trasa vedla z náměstí Republiky přes autobusové nádraží na Skalní mlýn a zpět.

Další ročník opět u nás

Svatomartinský košt je součástí místních oslav blanenského patrona svatého Martina, tudíž se bude konat i příští rok, a to opět na Skalním mlýně! Sledujte naši nabídku pobytových balíčků a nezapomeňte si rezervovat ubytování v našem hotelu.

Aktuální informace lze čerpat na stránkách Svatomartinského koštu
 

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí