ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Chov pstruhů v rybárně Skalní mlýn

Rozhodli jste se ubytovat v hotelu Skalní mlýn? Nebo trávíte dovolenou v okolí Moravského krasu? V tom případě si dovolujeme doporučit skutečně netradiční „suvenýr“. Navštivte naši rybárnu ve Skalním mlýně a zakupte si pstruha duhového nebo sivena amerického. Chovu těchto ryb se věnujeme již více než deset let.

Ekologický chov ryb v Moravském krasu

Jelikož se pstruhařství nachází v lokalitě Chráněné krajinné oblasti Moravský kras, není říčka Punkva, v jejíž vodě ryby vyrůstají, znečištěna od chemických posypů. Díky tomu je zajištěn skutečně zdravý vývoj pstruhů ve všech stádiích vývinu, a to již od produkce jiker. Tím jsou vyloučeny nákazy, které se vyskytují v ostatních průmyslových chovech. Státní veterinární správa navíc pravidelně odebírá vzorky k laboratorním vyšetřením. Chov ryb v krasové vodě je nejen českou, ale i evropskou raritou. 

Punkevní pstruh – gastronomický zážitek

Punkevního pstruha můžete v rybárně zakoupit živého nebo kuchaného, vakuově zabaleného. Díky jeho velmi chutnému a zdravému masu je vyhledávanou potravinou mnoha obchodů i restaurací. Pstruha i sivena lze připravit na několik způsobů, přičemž vždy si jistě pochutnáte. Je vhodný také ke grilování. V naší restauraci si můžete objednat pstruha na bylinkách, po mlynářsku nebo s omáčkou z citronového másla. 

Prodej ryb: každý pátek po celý rok od 9.00 do 17.00 hod. v rybárně. 

Rybárna se nachází 1,5 km před hotelem Skalní mlýn ve směru od Blanska.

Regionální produkt

Ryby z chovu ve Skalním mlýně jsou označovány ochrannou známkou „Moravský kras – regionální produkt". Více informací najdete přímo na webových stránkách rybárny.

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí