ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Bezbariérové trasy v Moravském krasu

Krásy Moravského trasu můžete objevovat, i když se sem vydáte na vozíčku nebo s kočárkem. Do našeho hotelu vede šikmý přístupový chodník (kočárek lze uschovat v hale na recepci), takže bezbariérová je restaurace a toaleta. Bezbariérový přístup umožňují také naše vláčky, které jezdí mezi Skalním mlýnem a Punkevními jeskyněmi. Spodní výstup k lanovce je zatím možný pouze po schodech, ale plánuje se vybudování plošiny. Horní stanice lanovky je bezbariérová. 

Vláček umožňuje přepravu vozíčkářů a kočárků

Které jeskyně nabízí bezbariérový přístup? 

► Jeskyně Výpustek – téměř celá prohlídková trasa je sjízdná kočárkem a mechanickým vozíčkem (s doprovodem).  
► Punkevní jeskyně, Sloupsko-šošůvské jeskyně – část trasy je vozíčkářům, ale kvůli velkému spádu plošiny je nutný doprovod. Malé děti je nejlepší vzít do šátku nebo krosny.

Upozorňujeme, že vždy je dobré prohlídku člověka na vozíku dopředu nahlásit, aby s tím průvodce počítal. Více informací najdete na této stránce. U Kateřinské jeskyně a jeskyně Balcarka je bezbariérový přístup pouze pro prostor před jeskyní. U všech jeskyní jsou bezbariérové toalety a parkování pro zdravotně postižené osoby. 

Kam se ještě v Moravském krasu a blízkém okolí dostanete na vozíčku nebo s kočárkem? 

► Horní můstek s vyhlídkou do propasti Macocha – na cestě z parkoviště nejsou žádné překážky, pouze je cesta místy hrbolatá. 
► Dům přírody Moravského krasu – všechny expozice jsou bezbariérové. 
► Pustý žleb – cca 9kilomerová cesta mezi Skalním mlýnem a Sloupem. 
► Kolem rybníku Olšovec v Jedovnicích – délka je zhruba 5 kilometrů, střídá se asfalt se zpevněnou hlinito-písčitou cestou.
► Procházka po obci Rudice  – půjdete kolem větrného mlýnu, geoparku nebo kaple sv. Barbory. 

 

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí