ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Dům přírody Moravského krasu

Přijeďte do Moravského krasu a svoji návštěvu začněte v Domě přírody ve Skalním mlýně. Jen tady uvidíte, jak vznikají jeskyně, krápníky, kudy teče podzemní říčka Punkva. Oceníte nejen interaktivní dotykové panely, moderní 3D kino ale i hernu pro děti s „krápníkovým puzzle“.

Dům přírody Moravského krasu je novinkou roku 2015 a nachází se v těsné blízkosti hotelu Skalní mlýn. Jsou pro Vás připraveny různé prohlídkové trasy včetně komentované prohlídky. Svoje příznivce si velmi rychle získalo 3D kino s pravidelným promítáním filmů nejen o Moravském krasu. Pro zvědavé návštěvníky a školy jsou připraveny vzdělávací a zážitkové programy zaměřené na Moravský kras. Najdete zde tipy na programy a výlety, na známá i utajená zákoutí zdejší krajiny.

Informace o aktuálních plánovaných programech mohou zájemci získat přímo na webových stránkách Domu přírody, kde je každé dva měsíce zveřejňován nový zpravodaj. Najdete v něm informace o novinkách v Moravském krasu, o připravovaných akcích a sezónních tipech. 

Provozní doba:

duben – září 9,00 – 17,00
říjen – březen 10,00 – 16,00

Ceník vstupného:

Aktuální informace najdete zde.

Kontaktní informace:

Dům přírody Moravského krasu, o.p.s.
Skalní mlýn 96, 678 01 Blansko
info@dpmk.cz
www.dumprirody.cz/moravsky-kras/
tel.: +420 516 414 826

Fotogalerie

Jarmark v Domě přírody Moravského krasu

V sobotu 20. srpna Dům přírody oslavil svoje první narozeniny. U této příležitosti se v jeho okolí konal řemeslný jarmark, který přilákal zejména vyznavače regionálních potravin.

Bylo možno ochutnat a zakoupit regionální produkty – mléčné a medové výrobky, perníčky, punkevní pstruhy, alkoholické i nealkoholické nápoje. Nabídka ukázky lidových řemesel byla skutečně pestrá: předení vlny na kolovrátku, zdobení kůže tepáním, výroba svíček z včelího vosku, pletení košíků z pedigu, práce uměleckého kováře, výroba šperků, zdobení perníčků…

Děti si vyzkoušely oblek netopýra, malovaly na kameny a dokonce i na ponožky, které se vyrábějí v Moravském krasu.

Virtuální prohlídka

Připravili jsme pro Vás novou 3D virtuální prohlídku, podívejte se sami.

SPUSTIT VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKU

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí