ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Moravský kras a okolí

Krásy Moravského krasu a okolí

Chráněná krajinná oblast Moravský kras ležící na jižní Moravě, konkrétně v Jihomoravském kraji, to není jen propast Macocha a Punkevní jeskyně, ale i spousta dalších zajímavostí jako třeba zámek v Lysicích nebo Rájci-Jestřebí, poutní kostely ve Křtinách a Sloupu, akvapark v Blansku, singletrail v Jedovnicích či lanové centrum Velká dohoda v bývalém vápencovém lomu u Holštejna. Celá oblast je protkána hustou sítí turistických tras a cyklostezek a nechybí ani parádní zázemí pro rodiny s dětmi. 

Přímo v srdci Moravského krasu najdete hotel Skalní mlýn, který je k objevování největších lákadel CHKO Moravský kras ideálním místem. Je odsud kousek Dům přírody Moravského krasu a nedaleko jeskyně (Punkevní, Kateřinská) a propast Macocha. 

Jak se do Moravského krasu dostat? 

Do Moravského krasu se pohodlně svezete vlakem z Brna s přestupem v Blansku – odsud jede až přímo k hotelu autobusová linka č. 226, tzv Krasobus. Bez problémů se sem dostanete i autem, před hotelem je velké parkoviště (placené). Z něho je to k největšímu taháku Moravského krasu, do Punkevních jeskyní, zhruba půlhodinka chůze (necelé dva kilometry). Zkrátit si tento čas můžete elektrickým vláčkem – odjíždí od parkoviště a zaveze vás k Punkevním jeskyním a k lanovce (na vyhlídku do propasti Macocha).  

Nalákaly vás tyto řádky? Tak přijeďte na výlet nebo dovolenou! Máme cenově zvýhodněné pobytové balíčky s mnoha aktivitami. Věříme, že si dovolenou v Moravském krasu užijete naplno, stejně jako třeba blogerka Karol, která sepsala, co všechno za víkend v Moravském krasu stihli s dětmi zažít.  
 

Fotogalerie z Moravského krasu 

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí