ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Propast Macocha v Moravském krasu

Propast Macocha je nedílnou součástí Punkevních jeskyní a vznikla postupným zřícením několika pater velkých jeskynních prostor. Její hloubka je 138,5 metrů na hladinu Dolního jezírka, kde dále její hloubka pokračuje až do zatím zjištěné hloubky 187,5m. Její krásu a úchvatné scenérie můžeme pozorovat buď ze dna propasti v rámci prohlídkové trasy Punkevních jeskyní, nebo ze dvou vyhlídkových můstků.

Horní můstek byl vybudován v roce 1882 a díky tomu, že je na nejvyšším bodě, máte celou propast jako na dlani. Vstup na horní můstek je zdarma a je bezbariérový. Z krásy Macochy se tak potěší i lidé na vozíku a je pěkným výletním místem pro rodiny s malými dětmi v kočárku. Nedaleko horního můstku je velké parkoviště (placené) a několik stánků s občerstvením a suvenýry. Přímo u horního můstku se nachází také areál Chaty Macocha, zastávka mnoha výletníků, kteří oceňují stylovou atmosféru prostředí, nabídku domácí kuchyně a celkovou romantickou atmosféru tohoto jedinečného místa.

Spodní můstek vybudoval Klub českých turistů v roce 1899 a nachází se ve výšce 92 metrů nad spodní částí propasti. Vstup je zdarma a po cestě je hodně schodů, takže tato procházka není vhodná pro vozíčkáře nebo pro rodiny s kočárky.  

Ať už se ubytujete na Skalním mlýně či nikoliv, propast Macocha byste při návštěvě Moravského krasu rozhodně neměli minout! 

K propasti Macocha se můžete dostat po silnici s využitím velkého záchytného parkoviště, pěšky některou ze značených turistických tras nebo přímo od Punkevních jeskyní kabinkovou lanovou dráhou. 
 

Fotogalerie

Virtuální prohlídka

Připravili jsme pro Vás novou 3D virtuální prohlídku, podívejte se sami.

SPUSTIT VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKU

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí