Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
REZERVACE

Propast Macocha v Moravském krasu

Propast Macocha je nedílnou součástí Punkevních jeskyní a vznikla postupným zřícením několika pater velkých jeskynních prostor. Její hloubka je 138,5 metrů na hladinu Dolního jezírka, kde dále její hloubka pokračuje až do zatím zjištěné hloubky 187,5m. Její krásu a úchvatné scenérie můžeme pozorovat buď ze dna propasti v rámci prohlídkové trasy Punkevních jeskyní, nebo ze dvou vyhlídkových můstků. Ten horní je na samé horní hraně propasti, ten spodní ve výšce zhruba 90 m.

Ať už se ubytujete na Skalním mlýně či nikoliv, propast Macocha byste při návštěvě Moravského krasu rozhodně neměli minout! 

Přímo u horního můstku se nachází areál Chaty Macocha, zastávka mnoha výletníků, kteří oceňují stylovou atmosféru prostředí, nabídku domácí kuchyně a celkovou romantickou atmosféru tohoto jedinečného místa.

K propasti Macocha se můžete dostat po silnici s využitím velkého záchytného parkoviště, pěšky některou ze značených turistických tras nebo přímo od Punkevních jeskyní kabinkovou lanovou dráhou. 
 

Fotogalerie

Virtuální prohlídka

Připravili jsme pro Vás novou 3D virtuální prohlídku, podívejte se sami.

SPUSTIT VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKU

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí

Hotel Skalní mlýnv Blanskuhodnocení