ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Půlmaraton Moravským krasem - ubytování

Hledáte ubytování při Půlmaratonu Moravským krasem? Je to jedna z nejvýznamnějších tradičních sportovních akcí v širokém okolí, která každoročně láká sportovce z celé republiky i zahraničí. Hotel Skalní mlýn nabízí jedinečnou příležitost být přímo v centru dění. Ať už jste tedy aktivními běžci nebo jen fanoušky tohoto sportu, můžete využít našich služeb a ubytovat se v období půlmaratonu na Skalním mlýně a strávit příjemný víkend v Moravském krasu.

Běhá celá rodina

Půlmaraton Moravským krasem je akce pro celou rodinu. Kromě hlavního běhu dlouhého 21,1 km je možnost zaběhnout si i kratší tratě. Také je připraven doprovodný program v podobě hudebních vystoupení a pro děti je k dispozici skákací hrad, trampolína a tvořivá dílna.

Údolím říčky Punkvy

Od ostatních běhů se Půlmaraton Moravským krasem liší tím, že trať vede malebným údolím podél říčky Punkvy. Běží se ve stínu stromů, takže i v parném létě je zde příjemný chládek. Divácká kulisa dotváří celkový dojem ze závodu a sportovci si vždy chválí nejen prostředí, ale i atmosféru provázející jejich sportovní snažení.

Zvláštností trasy je to, že první polovina vede do mírného kopce a druhá polovina z kopce – unaveným běžcům to tedy v druhé části usnadňuje práci.

Historie Půlmaratonu Moravským krasem

Závodu předcházel pětadvacetikilometrový běh Moravským krasem, který vedl z Blanska do Adamova a zpět, založený v roce 1957. Historie Půlmaratonu Moravským krasem v podobě, v jaké jej známe nyní, se začala psát v roce 1995. Tenkrát zvítězil Václav Ožana s časem 1:08:35 hod. V roce 2015 se stal vítězem Jan Kohut s časem 1:08:55. Tradičně se půlmaratonu účastní kolem tisícovky běžců.

Pro zájemce jsou připraveny tratě:

  • Hlavní závod 21,1 km
  • Běh městem 2,4 km
  • Lidový běh 800 m
  • Dětské běhy
  • Týmový běh
Na lidový běh není třeba se předem registrovat. Stačí přijít a postavit se na start. Čas není rozhodující, běží se pro radost z pohybu.

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí