ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Jeskyně Moravský kras

Navštivte jeskyně v Moravském krasu

V České republice byste těžko hledali známější krasovou oblast než je Moravský kras. V jeskyních v Moravském krasu můžete objevovat unikáty živé i neživé přírody a kulturní památky archeologické i paleontologické.
V Moravském krasu již bylo objeveno více než 1100 jeskyní z nichž je pět jeskyní moravského krasu zpřístupněno veřejnosti.

Mnohobarevné krápníky v jeskyni Balcarka

Jeskyně Balcarka, se nachází u Ostrova u Macochy a najdete v ní mnohobarevné krápníky a úzké jeskynní chodbičky. Tato jeskyně má jako první ve východní Evropě osvětlený Velký dóm LED diodami, které vytváří krásné světelné efekty.

Jeskyně Výpustek - bývalá továrna na letecké motory

Jeskyni Výpustek najdete nedaleko městečka Křtiny. Tato jeskyně byla od roku 1938 používána armádu Čs. republiky jako muniční sklad. A aby mohla sloužit těmto účelům, prostory jeskyně a skalní přepážky byly odstřeleny a jeskyně tak přišla o svou krásu. Z jejích útrob se staly tunelové prostory, které obsadila za druhé světové války německá armáda, která zde zřídila továrnu na letecké motory. Od roku 2008 je jeskyně zpřístupněna návštěvníkům Moravského krasu.

Stalagmity a stalagnáty v Kateřinské jeskyni

Blízko hotelu Skalní mlýn se nachází Kateřinská jeskyně. Svůj název získala podle pověsti o pasačce Kateřince, která hledala ztracenou ovečku. A když vstoupila do jeskyně, zabloudila a už nikdy nenašla cestu ven. Hned na začátku prohlídkové trasy budete ohromeni jednou z nejkrásnějších scenérií jeskyně z Moravského krasu. Desítky dlouhých a tenkých stalagmitů a stalagnátů tvoří tzv. “Bambusový lesík”. Obdivovat můžete také přírodní výtvory zvané “Bažant”, “Dvě sovy”, a “Ovečky pasačky Kateřinky”. A při cestě k východu na Vás bude čekat barevně nasvícený útvar “Čarodějnice”.

Speleo zážitek v Punkevních jeskyních a propasti Macocha

Punkevní jeskyně jsou nejznámější a nejnavštěvovanější jeskyně v České republice. Propast Macochu a projížďku na loďce po podzemní říčce Punkvě byste neměli určitě vynechat, pokud plánujete návštěvu jeskyní v Moravském krasu. K jeskyni se dostanete od Skalního mlýna pěšky nebo silničním vláčkem. K propasti Macocha se dostanete kabinkovou lanovkou nebo po naučné stezce Macocha.

Úchvatné Sloupsko-šošůvské jeskyně

Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou jedny z nejúchvatnějších podzemních prostor v České republice. Jeskyně jsou tvořeny komplexem síní, chodeb, dómů a podzemních propastí. Pro odvážné je připravena zážitková trasa “Po stopách Nagela” na které se dostanete do běžně nepřístupných částí jeskyně.

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí