ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Punkevní jeskyně v Moravském krasu

Ukryty v hloubce Pustého žlebu, to jsou nejznámější a nejnavštěvovanější jeskyně České republiky. Macocha a lodičky po podzemní říčce Punkvě, to vše jsou unikáty, které prostě musíte vidět. V letošním roce byla navíc u Punkevních jeskyní otevřena nová moderní vstupní budova a zázemí v celém areálu je tedy výrazně zkvalitněno.

Nejbližší ubytování u Punkevních jeskyní nabízí náš hotel Skalní mlýn, pěšky k jeskyni dojdete zhruba za půl hodiny (necelé 2 kilometry). Od hotelu jezdí také silniční vláček. Pokud si i u nás koupíte pobytový balíček, jízdenku máte v ceně. 

Od propasti Macocha vede k Punkevním jeskyním naučná stezka Macocha (cca 1,6 kilometrů), ale terén není vhodný pro kočárky a vozíčkáře. Pohodlněji se od horního můstku propasti Macochy dostanete k Punkevním jeskyním kabinkovou lanovkou. Opět platí, že součástí pobytového balíčku je vstupenka na lanovku. 

Do Punkevních jeskyní doporučujeme včasnou rezervaci vstupenek, kterou Vám rádi zajistíme. Můžete také využít některého z našich pobytových balíčků, kde je rezervace do Punkevních jeskyní zajištěna a vstupenky rezervujeme automaticky. 

Popis jeskyně:

Celý okruh

 60 min / Doba prohlídky
 1250 m / Délka prohlídkové trasy
 7 - 8 °C / Teplota vzduchu
 99%      / Relativní vlhkost

Okruh se zkrácenou vodní plavbou, pouze v případě vysokého stavu vodní hladiny

 70 min  / Doba prohlídky
 1550 m / Délka prohlídkové trasy

Okruh bez vodní plavby, pouze v případě vysokého stavu vodní hladiny

 55 min  / Doba prohlídky
 1100 m / Délka prohlídkové trasy
 
Punkevní jeskyně jsou součástí nejdelšího jeskynního systému v České republice - Amatérské jeskyně. Byly postupně objevovány v letech 1909-1933 významnou skupinou pod vedením Karla Absolona. Jejich prohlídka začíná v Předním dómu, kde návštěvníci projdou kolem Strážce, což je 4 metry dlouhý stalaktit, následuje přechod přes most k Zrcadlovému jezírku, ve kterém se odráží Převrácený deštník, Dvě sovy, Hrad na skále nebo Turecký minaret. Následuje výstup do Reichenbachova dómu. Dále pokračuje bohatě zdobená Stalagmitová chodba do Zadního dómu a dále do síně U anděla, mohutného stalagnátu unikátních tvarů. Tunelová chodba vás dovede až na dno propasti Macochy. Monumentálním pohledem na 138,5m vysoké skalní stěny budete ohromeni. Ze dna propasti Macocha už čeká návštěvníky jízda na lodičkách se zastávkou v Masarykově dómu s působivou krápníkovou výzdobou. Dominantou je prosvětlený stalagnát Husův sloup. Po krátké, ale kouzelné zastávce je to již kousek zpět, na denní světlo.
 
OTEVÍRACÍ DOBA
Otevírací dobu najdete na stránkách jeskyně punkevni.caves.cz
 

VÝJIMKY V OTEVÍRACÍ DOBĚ:

státní svátek - 24.12.2020 - 26.12.2020 a 1.1.2021 zavřeno
 
CENÍK VSTUPNÉHO
Vstupné najdete na stránkách jeskyně punkevni.caves.cz

Kontaktní informace:

INFORMAČNÍ CENTRUM "SKALNÍ MLÝN"
Tel.: +420 516 418 602
E-mail: punkva@caves.czinfo@caves.cz
punkevni.caves.cz
 

Fotogalerie

Virtuální prohlídka

Připravili jsme pro Vás novou 3D virtuální prohlídku, podívejte se sami.

SPUSTIT VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKU

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí