ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Aktivní dovolená v ČR s dětmi, na kole

Existuje mnoho způsobů, jak si užít aktivní dovolenou v Moravském krasu. Ať už tedy na Skalní mlýn přijedete na letní dovolenou, víkendové pobyty nebo jen na jednodenní výlety, vybírat můžete z široké nabídky různých aktivit – od relaxačních přes kulturní či sportovní až po adrenalinové.

Na dovolenou do ČR? Zkuste Moravský kras!

Než se ubytujete v Moravském krasu, prohlédněte si, co v okolí můžete podniknout. Rádi Vám samozřejmě poradíme také přímo v hotelové recepci, kde je k dispozici i mapa turistických tras. Dovolená v Česku tak nebude rozhodně o nic horší než dovolená v zahraničí.

Aktivní dovolená s dětmi

V blízkém i širším okolí Skalního mlýna je pro děti k dispozici mnoho druhů zábavy – namátkou lanové centrum Velká dohoda, které vzniklo v bývalém vápencovém lomu a kde lze vyzkoušet různé adrenalinové zážitky. Zároveň se místo nachází uprostřed přírody, která skýtá další možnosti vycházek a dobrodružství. Vzdálenost od hotelu: 14 km.

Od propasti Macocha se můžete svézt z kopce na koloběžce. Cesta vede krásnou přírodou mezi vápencovými skalami ve stínu stromů. Délka trasy od Macochy do Skalního mlýna: 5 km.

V Lažánkách před časem vznikla mýdlárna a svíčkárna Mydlidědek, kde si děti mohou vyrobit svíčku nebo mýdlo s přidáním přírodních esencí. Vzdálenost od hotelu: 4,5 km.

V létě pak bývá téměř každý týden v některé z vesnic na Blanensku pouť s jarmarkem a kolotoči. Někde jde rovnou o tradiční krojované hody.

Nejbližší koupání najdete v Blansku. Letní akvapark se spoustou atrakcí – vzdálenost od hotelu: 7,8 km. Kdo dává přednost přírodnímu koupání, má také několik možností: přehrada Palava v Blansku (10,5 km), rybník v Jedovnicích (9,5 km), rybník v Ostrově u Macochy (11,5 km). V Blansku se též nacházejí kryté lázně (otevřeny v období, kdy není v provozu letní koupaliště).

U blanenské přehrady si lze zahrát minigolf. V Blansku je v provozu několik dětských hřišť.

Co si budeme povídat – děti potřebují aktivní dovolenou. Lenošit zvládnou možná jeden den, ale potom potřebují pestré zážitky. Těch je v okolí dostatek. Na dovolené v Moravském krasu se děti určitě nudit nebudou.
 
Položky označené (*) je nutné vyplnit.

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí