ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Turistické trasy v Moravském krasu

Za turistikou po Moravském krasu

Moravský kras je doslova propleten velmi dobře značenými a udržovanými turistickými trasami a naučnými stezkami. Vedou přes nejznámější turistické cíle jako je Macocha a jeskyně a vybere si opravdu každý.

Projděte hluboká údolí a krasové žleby až k náhorním plošinám s krásnými výhledy na čarovnou přírodu Moravského krasu s bílými vápencovými útvary i zalesněné kopečky Drahanské vrchoviny.

V hotelovém pokoji si v klidu turistickou trasu po Moravském krasu naplánujte a hned ráno můžete vyrazit! 

V blízkém okolí hotelu najdete například tyto naučné stezky:

Naučná stezka Macocha (6 km, 16 zastavení)

Turistická trasa (stezka) vede od Skalního mlýna ke Kateřinské jeskyni. Od Kateřinské jeskyně vede poměrně strmé stoupání, které vás zavede až na Horní můstek propasti Macocha. Po její prohlídce se můžete před další cestou občerstvit v Chatě Macocha. Z horního můstku stezka pokračuje k vyhlídce na Koňském spádu, z ní potom sestoupíte do hlubiny Pustého žlebu, kde najdete dolní stanici kabinkové lanové dráhy a Punkevní jeskyně s lodičkami. Na závěr projdete trasu silničního vláčku zpět na Skalní mlýn.

Pěkně naplánovanou procházku naleznete také zde:

Výlet k propasti Macocha v Moravském krasu
https://www.natreku.cz/vylet-propast-macocha-moravsky-kras/

 


Naučná stezka Rudické propadání a Jedovnicko (9 km, 13 zastavení)

Stezka vede z náměstí v Jedovnicích, odkud projdete kolem známých rybníků Olšovce a Budkovanu. Podél toku Jedovnického potoka dojdete až k dechberoucímu Rudickému propadání, jehož jeskynní systém - Rudické propadání - Býčí skála je se svojí délkou více jak 12 km druhým nejdelším v České republice.

Prostory Rudického propadání nejsou přístupné veřejnosti. Návštěva je možná pouze v rámci speleologických kurzů v doprovodu speleologů.

V rámci vašich výletů můžete také navštívit zříceniny hradů - Nový hrad, Holštejn, nebo Blansek. V Moravském krasu najdete i rozhledny – Podvrší ve Veselici, Alexandrovku u Adamova, Babí lom u Brna, Malý Chlum u obce Obora nebo Rozhlednu u Žernovníka.

Máte raději zámky? Máme u nás renesanční zámek v Blansku, zámek francouzského stylu v Rájci nad Svitavou, nebo zámky v Kunštátě a Lysicích s překrásnými zahradami, které v létě rozkvétají do mnoha barevných variací.

Milovníci církevních památek rádi navštíví Santiniho barokní chrám ve Křtinách nebo poutní kostel ve Sloupě. V Blansku jsou kostely hned dva. První z nich je barokní kostel sv. Martina s vyhlídkou ve věži kostela, která je zpřístupněna díky nově zrekonstruovanému schodišti. Odtud mohou návštěvníci obdivovat výhled do údolí řeky Svitavy, blanenský zámek a ten druhý - dřevěný kostelík z poloviny 17. století, který byl původně vystavěn v Nižním Selišti na Zakarpatské Ukrajině.

Při turistice po Moravském krasu oceníte příjemnou relaxaci v některém z blízkých akvaparků v Blansku, Boskovicích nebo Kuřimi. Ti z vás, kteří mají rádi přírodní vodní plochy, si můžou zajet k rybníku v Jedovnicích, Ostrově u Macochy nebo třeba na kole do obce Suchý, kde je voda, díky vysoké nadmořské výšce čistá po celou sezónu a patří díky tomu k vyhledávaným místům ke koupání.

Jak vidíte, v Moravském krasu se nudit nebudete!

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí