ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Tip na školní výlet

Kam na školní výlet? Skalní mlýn je ideálním cílem, kde se na jednom místě nabízí mnoho různých zážitků. Jednodenní školní výlet lze zahájit přímo ve Skalním mlýně, kam se dá dojet autobusem. Nabízíme ale i program pro dvoudenní školní výlety. 

Jednodenní školní výlet Morava

Doporučujeme nejprve zavítat do Domu přírody Moravského krasu, což je moderní návštěvnické středisko s interaktivní vnitřní a venkovní expozicí a 3D kinem. Děti se například dovědí, jak vznikají jeskyně s krápníky. Následně celou třídu odveze silniční vláček ze Skalního mlýna k Punkevním jeskyním. Cesta vede malebnou krajinou podél říčky Punkvy. Prohlídka Punkevních jeskyní s projížďkou na lodičkách patří jistě mezi nezapomenutelné zážitky.

Poté je možné nechat se vyvézt kabinkovou lanovkou na Horní můstek a pohlédnout do propasti Macocha, hluboké 138,5 m. Zde je možno se občerstvit a zakoupit suvenýry. Ještě nezapomeňte sejít na Dolní můstek, který nabízí zase jiný pohled do Macochy.

A návrat do Skalního mlýna? Buď zpět dolů lanovkou a vláčkem, nebo vycházka lesní cestou.

O vše se postaráme

Pokud nás kontaktujete, zajistíme vše tak, aby na sebe jednotlivé úseky školního výletu dobře navazovaly. Rezervujeme vstup do Domu přírody, jízdenky na vláček i čas vstupu na prohlídku jeskyní, abyste nestrávili čas zbytečným čekáním.

Dvoudenní školní výlet? Poznávání Moravského krasu

Dvoudenní školní výlet zahrnuje ubytování na chatě Macocha, která se nachází u Horního můstku propasti. Dále obsahuje plnou penzi, vstupy do přilehlých jeskyní a další program, jako například návštěva lanového centra. Návštěva Moravského krasu je vhodná také pro školy v přírodě – žáci poznávají přírodu přímo v terénu (botanika, zoologie, geologie či historie vápenictví).

Návazný program školního výletu

Jestliže ještě zbyl nějaký čas, můžete ještě navštívit mýdlárnu a svíčkárnu Mydlidědek v Lažánkách, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti Blanska. Děti si tam mohou vyrobit svíčku nebo mýdlo.

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí