ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Sportovní akce

Sportovní akce

V Moravském krasu a okolí se můžete zúčastnit také sportovních akcí. K těm největším patří Blanenská 10 a Půlmaraton Moravským krasem, tradiční je například zahájení sezóny otužilců plaváním v říčce Punkvě. Prodlužte si víkend a sport spojte i s poznáváním.

Půlmaraton Moravským krasem

Tradiční, každoroční akce, která má široký celorepublikový ohlas a účastní se jí téměř tisícovka běžců. Hlavní běh startuje v Blansku na náměstí a obrátka je přímo u Punkevních jeskyní. Závodníci probíhají přímo kolem hotelu Skalní mlýn a naši hosté jsou již oblíbenými fanoušky. Kromě hlavního závodu je připravena řada dalších běhů a akce je tedy doslova pro celou rodinu.

Bližší informace najdete na stránce Půlmaraton Moravským krasem

Blanenská 10

Loňský, 2. ročník, proběhl úspěšně v sobotu 12.9. 2015 a stal se svátkem sportu a pohybu pro příznivce běhání, in-linu, jízdy na koloběžkách. Akce se zúčastnilo téměř 1000 závodníků od nejmenších, kteří závodili na odrážedlech až po ostřílené závodníky, kteří si zaběhli trať10 km.

Bližší informace naleznete na stránce Blanenská desítka

You Dream We Run

Ojedinělá akce se skvělou atmosférou You Dream We Run není klasickým sportovním počinem s důrazem na výsledky a nejlepší časy, ale je to charitativní běh na podporu hendikepovaných lidí. Každým rokem se přidává stále více lidí, kteří se chtějí zapojit do pomáhání.

V roce 2016 běželo 1304 registrovaných běžců, kteří vytvořili celkem 39 štafet. Úkolem členů každé štafety je udržet po celých čtyřiadvacet hodin štafetový kolík na ovále. Každý volí svoje tempo, je povolena i chůze.

Zapojte se příští rok, vytvořte tým zaměstnanců nebo přátel, nebo si přijďte jen tak zaběhat – uděláte něco pro svoje zdraví a zároveň pomůžete potřebným. Nebo přijďte jen nasát přátelskou atmosféru a poslechnout si mnoho známých hvězd české hudební scény, které vystupují v kulturním programu.

Všechny informace naleznete zde: https://www.youdreamwerun.cz/

Otužilecké plavání v Punkvě

Zpravidla každou první říjnovou sobotu se do říčky Punkvy ponoří otužilci z celé republiky a zahájí otužileckou sezónu plaváním v jeskynních chodbách.

Historie této akce sahá do roku 1949. Tři plavci se tenkrát dohodli, že si společně zaplavou v Punkvě jen v plavkách, tak, jako v létě. Byli to Tunál Karel Divíšek z Brna a z Prahy Alfred Nikodém a Oldřich Liška.

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí