ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Ferrata a speleoferrata Moravský kras

Ferrata a speleoferrata Moravský kras

Co je ferrata?

Ferrata je zajištěná cesta, která se obvykle nachází v horském terénu a je často umístěna v běžně nepřístupném horském terénu. Poskytuje bezpečné zajištění na “železné cestě” fixním jištěním - ocelovým lanem, kovovými stupačkami a dalšími pomůckami, které Vám usnadní výstup. Dobrodružství v horském terénu tak ferrata umožní i návštěvníkům, kteří nemají zkušenosti s horolezeckými výstupy.

Ferratový park Velká dohoda

Máte rádi přírodu a skály? Pojďte si zvednout adrenalin a zavítejte do Ferratového parku Velká dohoda na Moravě, který se nachází nedaleko obce Ostrov u Macochy v bývalém kamenolomu, ve kterém se těžba ukončila už v roce 1975. Atmosféru parku umocní vápencové skály a jehličnaté a bukové lesy. Součástí areálu je i bývalá vápenka z roku 1928 a správní budovy.
Velká dohoda nabízí lezecké a adrenalinové aktivity, jako jsou:
  • lanovka přes kamenolom
  • lanový park
  • ferraty
  • skalní lezení
Jste ferratový začátečník nebo už máte nějaké zkušenosti s ferratami? Potřebujete se připravit do hor? Nebo si chcete dát cvičně trénink na alpské ferraty?

Najdete zde:
  • celkem 711 m ferrat
  • obtížnosti tras A - E
  • 4 lanové mosty (jeden má 60 metrů a tři jsou kolem 10 metrů dlouhé)
  • 2 žebříky (dlouhé 15 a 2,5 metru)
U většiny cest je ocelové jistící lano vyplé a u některých je pro lepší srovnání náročnosti lano volné. Na jednodušších cestách Vám pomůžou stoupací kramle a kolíky. Obtížnější úseky D a E jsu bez kramlí. Doporučené jsou na tyto úseky ferratové boty, pohory nebo trekové boty. Doporučují se také rukavice.
Od jara 2021 jsou ve ferratovém parku nové cesty!

Speleoferrata v Moravském krasu

Dopřejte si nevšední zážitek na speleoferratě a vydejte se do útrob skal. Projděte a prolezte si nejdobrodružnější a nejzajímavější trasu Moravského krasu. Vybaveni přilbou, čelovkou a jeskyňářskou kombinézou.
Během zážitkového programu se na 120 minut ponoříte až do 40 metrů hluboké zajištěné trasy plné prolízaček, plazivek, průlezů, propastí, komínů s lanovými žebříky a lezením. Trasa je zakončena u odtokového sifonu malého jezírka hluboko pod zemí.
Jeskyňáři z Ostrova u Macochy Vás provedou temnou jeskynní cestou, kam nemá běžný návštěvník přístup. Fyzická náročnost trasy je “střední”. Na trase Vás čeká vzdušný most Sky Walk, Flinstounova lanovka, až 35 m dlouhá lanovku Zip-line a Tarzanovo kyvadlo. Vychutnejte si jeskyni v celé své kráse, její tajemno a příběh!

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí