ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

Tipy na rodinné výlety v okolí Moravského krasu

V Moravském krasu je tipů na rodinné výlety s dětmi opravdu velké množství. Ať už se na Skalním mlýně ubytujete, nebo sem přijíždíte na jednodenní výlety, aktivit je v našem okolí pořád dostatek. Chcete si užít aktivní dovolenou a každý den něco podniknout? Žádný problém. Nebo toužíte raději po odpočinku a volnějším režimu? Jak je libo. Děti mohou řádit třeba v akvaparku a rodiče odpočívat na dece.

Různé zážitky naplní Váš rodinný výlet s dětmi

Správný rodinný výlet s dětmi by měl být zahalen do tajemství, naplněn dobrodružstvím a rozhodně by se neměl nikdo nudit – ani velcí, ani malí! To se Vám v Moravském krasu nestane. Objevte tajemná zákoutí krasových útvarů, jeskyní a skal, absolvujte naučnou stezku s poznáváním místních rostlinných a živočišných druhů. Trasa vedoucí od Domu přírody Moravského krasu přes Punkevní jeskyně i propast Macocha je popsána na stránce Tip na školní výlet. Svezete se silničním vláčkem a na lodičkách v jeskyních!

Speciální program pro děti v Muzeu Blanenska

Navštivte Muzeum Blanenska, kde je pro děti v rámci vstupného připravena letní prázdninová soutěž. Na začátku prohlídky děti dostanou pážecí pas a v zámeckých komnatách hledají ukryté truhličky s úkoly. Po jejich splnění obdrží razítko do pasu a na konci diplom. Úkoly jsou zaměřeny na poznávání historických osobností, které žily na Blanensku (Jindřich Wankel, Karel Absolon, hraběnka Karolina Meineke, vynálezci i umělci). Úkoly se týkají jednak vědomostí o těchto osobnostech, a jednak různých aktivit, jako například zadržení dechu jako při podvodních jeskynních objevech nebo poznávání parafínu čichem. Interaktivní a zábavná forma prohlídky muzea pomůže k lepšímu zapamatování si nabytých vědomostí.

Podnikněte výlet do Pohádkového království šneka Krasíka v Moravském krasu

Další z možností je využít projektu Pohádkového království šneka Krasíka a putovat s ním po krásách Moravského krasu i nejbližšího okolí. Způsobů zapojení se je hned několik: zahrajte si Krasíkovu geocachingovou hru a hledejte tajemné schránky – kešky. Jsou ukryty na mnoha místech, a pokud najdete všechny, vyluštíte dokonce celosezónní hru a na zašifrovaných souřadnicích najdete pohádkovou vílu. Nebo navštivte Pohádkové kanceláře na Blanensku a sbírejte razítka do cestovního pasu. Za určitý počet razítek obdržíte například pexeso nebo pohádkovou knížku.

Další tipy na výlety pro rodiny s dětmi

  • Mýdlárna a svíčkárna Mydlidědek Lažánky
  • Přehrada Blansko (koupání, dětské hřiště, minigolf…)
  • Nový hrad Adamov
  • Pštrosí farma Doubravice nad Svitavou
  • Muzeum včelařství a rozhledna Podvrší Veselice
  • Westernové městečko Boskovice Akvaparky Blansko, Boskovice, Vyškov
  • Dino park a zoo park Vyškov

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí