ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
REZERVACE

V jeskyni Výpustek je nová zážitková trasa

Ve zkušebním režimu se od soboty 12. února otevře druhá prohlídková trasa v jeskyni Výpustek u Křtin v Moravském krasu. Dosavadní klasický okruh návštěvníky vede takzvaným „krytem“ – tajným podzemním velitelstvím, které v roce 1961 tehdejší Československá lidová armáda pro případ válečného konfliktu vestavěla v délce 200 metrů dovnitř jeskyně jako samostatný objekt.

Nová zážitková trasa „Za tajemstvím jeskyně“ povede po jeho obvodu – mezi vnější stranou krytu a přírodní stěnou jeskyně. Je bez elektrického nasvícení, pouze s čelovými světly na helmách. Ve skupině může být maximálně 10 lidí. „Na rozdíl od klasické cesty krytem není nová trasa bezbariérová, její délka je 690 metrů a potrvá zhruba 80 minut, účastníci musí být starší šesti let,“ přibližuje vedoucí jeskyně Výpustek Hana Horáková. 

Na prohlídku zážitkové trasy, při níž v lidé například v podřepu uvidí krásná tenká brčka, je nutné se dopředu rezervovat na telefonu 516 439 111. Více informací najdete na: https://www.caves.cz/jeskyne/jeskyne-vypustek.  

Správa jeskyní ČR již několik let úspěšně provozuje zážitkovou trasu Po stopách Nagela ve spodních patrech Sloupsko-šošůvských jeskyní. Ta je ale fyzicky náročnější, její účastníci musí mít nejméně 10 let.

 


Zpět na výpis novinek

POBYTOVÉ BALÍČKY

DALŠÍ POBYTOVÉ BALÍČKY

Kalendář akcí